Shimmer'da akıllı sözleşmelerin kullanılması "sürtünmesiz, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir web3 ekonomilerinin yükselişine" yol açacaktır.

IOTA Milyar Dolarlık Kullanım Örnekleri: Enerji Yönetimi, Dijital Kimlik, DeFi, Oyun, Nesnelerin İnterneti ve Tedarik Zinciri

Shimmer'da akıllı sözleşmelerin kullanılması "sürtünmesiz, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir web3 ekonomilerinin yükselişine" yol açacaktır.
Aşağıda, Shimmer'ı farklı endüstri uygulamalarında ideal bir ağ yapan altı kullanım durumu bulunmaktadır.

Geçen yıl Eylül 2022'nin sonlarında, IOTA Vakfı, Layer-1 hazırlama ağı Shimmer'ın lansmanını duyurdu. Shimmer ağı, tüm yeni yenilikleri ve özellikleri IOTA ana ağına tanıtmadan önce test etmek için bir temel katman görevi görür.

Aynı zamanda, IOTA 2.0 olarak adlandırılan daha sağlam bir altyapıya geçiş için bir ağ geçidi görevi görür. Shimmer'ın lansmanından bu yana, ağda büyük gelişmeler yaşanıyor. Yerel tokenizasyon, sorunsuz değişmezlik, özelleştirilebilirlik ve birlikte çalışabilirlik gibi farklı özellikleri, Shimmer'ı endüstri oyuncuları için vazgeçilmez bir platform haline getiriyor.

Şimdi sıradaki en son gelişme, Shimmer ağına akıllı sözleşmeler getiriyor. Sektör uzmanları, böyle bir adımın “sürtünmesiz, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir web3 ekonomilerinin yükselişine” yol açacağına inanıyor.

Akıllı sözleşmeler Shimmer Network'e geldiğinde, birden fazla sektörde blockchain platformu için çeşitli kullanım durumlarının kilidini açacaktır.

Shimmer Network'ün Altı Ana Kullanım Durumu

Shimmer akademisi, Shimmer Network'ün ileride yararlı olabilecek altı ana kullanım durumunu paylaştı.

Enerji Yönetimi: Shimmer Network, gerçek zamanlı enerji yönetiminde enerji piyasaları için oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca, karbon kredilerinin ve yenilenebilir enerji sertifikalarının tek kuruşa mal olmadan taşınmasına da yardımcı olabilir. IOTA Vakfı, piyasaya eşler arası enerji ticareti çözümleri getirmek için farklı piyasa oyuncularıyla zaten çalışıyor.
Dijital Kimlik: Shimmer Network'ün dijital kimlik çözümleri oluşturmada çok önemli bir rol oynayabileceği başka bir alan. Shimmer Network, diğer dijital kimliklerle etkileşim kurmak amacıyla yerel tokenler, NFT'ler ve akıllı sözleşmeler için idealdir. Her dijital kimlik, esnek modellemeyi etkinleştirmek için diğer kimlikleri kontrol edebilecektir.
Merkezi Olmayan Finans (DeFi): Shimmer, ölçeklenebilir olması ve sorunsuz merkezi olmayan işlemlere olanak tanıyan ücretsiz bir ağ olması nedeniyle merkezi olmayan finans (DeFi) ekonomileri için idealdir. Piyasa oyuncuları, DeFi uygulamalarını, DAO'ları, DEX'leri ve diğer dApp'leri başlatmak için Shimmer'ın yerel $SMR tokenlerini kullanabilir.
IoT: Shimmer, hızla gelişen Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarında güçlü uygulamalar bulabilir çünkü projelerin Katman-1'deki her şeyi herhangi bir ücret ödemeden tokenleştirmesine izin verecektir. Ayrıca projeler, IoT dünyasında farklı kullanım durumlarını gerçekleştirmek için Shimmer'ın köprüsüz, modüler, çok zincirli akıllı sözleşme mimarisini kullanabilir.
Oyun: Shimmer Network'teki tüm NFT'ler bağımsız cüzdanlar olarak çalışabilir ve ayrıca diğer NFT'leri ve jetonları tutabilir. Ek olarak, bu NFT'ler değişmez zincir üstü verileri depolayabilir. Böyle bir uygulama ve kullanım durumu, Shimmer'ı farklı oyunlarla entegre edilecek ideal ağ haline getirecektir.
Tedarik Zinciri: Shimmer Network'ün en büyük kullanım durumlarından biri, tamamen güvenli ve özelleştirilebilir akıllı sözleşme zincirleri oluşturmak için ücretsiz, paralelleştirilmiş bir DAG defteridir. Ayrıca Shimmer, güvenilir bir tedarik zinciri oluşturmak için mükemmel altyapıyı da sağlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ