IOTA, yıl kapanırken yeni gizlilik koruma sisteminin beta testlerine başladığını duyurdu.

IOTA, Milyar Dolarlık Pazar İçin Oturum Açma Çözümü İçin Canlı Beta Testine Başladı

IOTA, yıl kapanırken yeni gizlilik koruma sisteminin beta testlerine başladığını duyurdu.
IOTA, 2023 ve sonrası için en umut verici dağıtık defterlerden biri olduğunu gösteriyor.

IOTA ve Shimmernet için altyapı ve B2B hizmetlerini yöneten bir platform olan SPYCE.5'in kurucu ortağı Holger Köther'in yakın tarihli bir Twitter duyurusunda Köther, en son Shimmer altyapı kurulumu için beta testinin tamamlandığını açıkladı.

Bu, özellikle kripto para birimi ve blockchain endüstrisinin 2022'nin büyük bölümünde su altında kaldığı düşünülürse, IOTA için ileriye doğru atılmış bir adım. platform için yeni yıl öncesinde yeni şeyler.

Ekip, SPYCE teknolojisini kullanarak testi kolaylaştırdı. SPYCE, IOTA topluluğu içindeki inşaatçılar ve geliştiriciler için de kullanışlı olacaktır. Köther, merkezi olmayan uygulamaların SPYCE kullanılarak geliştirilebileceğini açıklıyor.

Bir takip tweet'inde, SPYCE'nin kullanışlılığını genişletiyor ve şöyle diyor;

"SPYCE ile inşaatçılar ve geliştiricilerin en iyi yaptıkları şeye odaklanabilmeleri için hızlı bir başlangıç yapmaları için en iyi deneyimi sağlamayı amaçlıyoruz: harika dApp'ler geliştirmek ve en ölçeklenebilir ağda profesyonel kullanım senaryoları uygulamak. Bugün, sahne arkası araçlarımızı test etmemize de yardımcı olan ilk adım. Tüm test uzmanlarına büyük bir TY.”

IOTA, Gizliliği Koruyan Bir Oturum Açma Sistemi Başlatmaya Doğru İlerliyor

Bu arada, IOTA da 27 Temmuz'da çok umut verici bir sistem üzerinde çalıştığını açıkladı. "IOTA ile oturum açma" olarak adlandırılan, gizliliği koruyan oturum açma sistemi, kullanıcıları farklı platformlara yerleştirmek için Web2 ve web3 uygulamalarının erişilebilirliği etrafında toplanmıştır.

Resmi IOTA web sitesinde yayınlanan blog gönderisinden alıntılar, teknolojiyi daha derinlemesine açıklıyor:

“IOTA Vakfı, geleneksel (Web2) ve merkezi olmayan (Web3) uygulamaların kullanıcıları kolayca dahil etmesine izin veren IOTA ile Oturum Açma adlı, kendi kendine egemen kimliğe (SSI) dayalı, gizliliği koruyan bir oturum açma sistemi geliştiriyor. Bu sistemde, kullanıcılar verileri üzerinde tam kontrole sahip olacak ve bilgileri kendi takdirlerine bağlı olarak güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.”

Login with IOTA projesi Mart ayından bu yana ilgi görüyor. Aynı ay IOTA, projenin gelişimini hızlandırmak için yeni ortaklar bulmasına yardımcı olmak için “teklif talebi” hareketi olarak adlandırdığı hareketi başlattı.

Teklif sunumları, IOTA'nın Walt.id'den bir teklif seçmesine yol açtı. Walt.id, mevcut kuruluşlar ve geliştiriciler için bulut hizmetleri yönetimini destekleyen NFT'ler, kimlik ve cüzdan altyapısı sağlar.

Walt id'nin YouTube'unda yayınlanan bir videoda web2 ve web3 akışının bir demosu da ortaya çıktı. IOTA demosu ile giriş, oturum açtıktan sonra çeşitli ekosistemler gösterdi ve yerleşik sürecin geri kalanı kullanıcılara tercih ettikleri ekosistemi seçme seçeneği verdi.

Çözüm daha sonra "herhangi bir uygulamayla kolayca entegre edilebilen ve maksimum birlikte çalışabilirliğe ulaşmak için iyi tanımlanmış standartları izleyen, gizliliği koruyan oturum açma sistemlerini" ortaya çıkardı.

Projenin hedefi yakın gelecekte meyvelerini verecek. Bu yeni sistemin başarısı, IOTA'nın fintech ve genel olarak kripto para birimi endüstrisinde lider bir dağıtılmış defter olarak genel büyümesine ve benimsenmesine yardımcı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ