IOTA, Zincir Yönetimi, Çoklu Motor geliştirme, Dolaşma Budaması, Ağ revizyonu ve bir sürü başka düzeltme dahil olmak üzere birçok sorun üzerinde çalışıyor.

IOTA, Mühendislik Ekibi Koordinatör "Ana Ağ Hazır" Olduğunda Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

IOTA, Zincir Yönetimi, Çoklu Motor geliştirme, Dolaşma Budaması, Ağ revizyonu ve bir sürü başka düzeltme dahil olmak üzere birçok sorun üzerinde çalışıyor.
Ekip, genel olarak dağıtılan ilk ortak kod sürümüne yol açan düzenli iyileştirmeler gören nihai ve birleşik bir kod tabanı yayınladı.
IOTA ağının arkasındaki ekip, son zamanlarda bazı önemli güncellemeler üzerinde aktif olarak çalışıyor. IOTA Shimmer ağını bir ay önce başlattıktan sonra, IOTA bir sonraki hedefine odaklandı.

Geçen hafta, IOTA ekibi, IOTA tokenleri ve vizyonları hakkında açık tartışmalar yapmak için Berlin'de bir araya geldi. IOTA ekip üyesi Hans Moog, IOTA ağına gelecek güncellemeler hakkında bazı önemli güncellemeler paylaştı.

IOTA ekibi şu anda birden fazla konu üzerinde çalışıyor. Buna Zincir Yönetimi, Çoklu Motor geliştirme, Dolaşma Budaması, Ağ revizyonu ve bir sürü başka düzeltme dahildir. IOTA ekip üyesi Hans Moog, prototipin fikir birliği ile ilgili kısımlarını yazmayı bitirdiklerini açıklıyor. Ayrıca, diğer entegrasyon testleri ile birlikte genel düğüm çerçevesi kırık birimine entegrasyonu da hazırlamaktadırlar.

Ancak, yaklaşık altı ay önce mutabakatın son yeniden yazılmasına başladığından beri, düğüm ilk kez gerçekten derlendi ve bir ağa giriyor. Moog daha fazla açıklıyor:

Goshimmer ve eşekarısı ekibi artık yok oldular ve güçlerini birleştirerek yeni ve daha büyük bir mühendislik ekibi oluşturdular ve bu ekip artık koordinatörü “ana ağ hazırlığı” için birlikte çalışıyor. Mevcut prototipte hata ayıklamanın yanı sıra, bu esas olarak kod tabanını daha da temizlemek, kod kalitesini, dokümantasyonu ve test kapsamını artırmak + bitmiş paketleri eşekarısı kod tabanına birleştirmeden önce Berlin'de aldığımız kararları entegre etmek anlamına gelir.

Birleşik Bir Kod Tabanı Üzerinde Çalışma

Hand Moog, ileride yapılacak çok iş olduğunu, ancak bu, düzenli iyileştirmeler gören nihai ve birleşik bir kod tabanının ortaya çıkmasına işaret ettiğini ve bu da ilk genel olarak dağıtılan coordicide sürümüne yol açtığını ekledi.

Ayrıca ekip üyelerine de teşekkür ederek şunları ekledi: “Bu adamlar birinci sınıf mühendisler olduğundan ve IOTA'ya katıldığımdan beri ilk kez artık kendimizi ikiye bölmek zorunda olmadığımız için @der_muXxer ve @alexsporn ile birlikte çalışmaktan son derece mutluyum. araştırma ve mühendislik. IOTA'nın ilerlemesini henüz takip etmediyseniz - şimdi gerçekten farkına varmanın zamanı geldi!"

Kripto kışının ortasında, bu 2022 yılı IOTA kripto para birimi için de çok acımasız oldu. IOTA jetonunun fiyatı bugüne kadar yüzde 80'den fazla düştü. Ancak IOTA, aynı dönemde yaklaşık yüzde 10 kazanarak geçen haftaki kripto piyasası rallisine katıldı.

IOTA ekibi kısa süre önce IOTA'nın dünya çapında birçok endüstride kullanım durumunu araştıran bir rapor yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ