Geçen ay Shimmer ağının piyasaya sürülmesinden sonra, IOTA ekibi, IOTA 2.0'a ulaşmak için projeyle ilgili önemli güncellemeleri dört gözle bekliyor.

IOTA: ShimmerEVM Beta, DeFi Ekosistem Lansmanı ve Sıradaki Cüzdan Oylamasıyla Zincir İçi Yönetişim

Geçen ay Shimmer ağının piyasaya sürülmesinden sonra, IOTA ekibi, IOTA 2.0'a ulaşmak için projeyle ilgili önemli güncellemeleri dört gözle bekliyor.
Ağın yerel tokeni SMR, piyasaya sürülmesinden sadece birkaç gün sonra tarihi bir rallinin ardından şimdiye kadar başarılı oldu.
IOTA'nın kurucu ortağı Dominik Schiener, kısa süre önce Shimmer ağı için bir sonraki adımla ilgili düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı. Schiener, ShimmerEVM zincirinin tanıtılması, DeFi ekosisteminin lansmanı ve ağa cüzdan oylamasının gelmesiyle zincir içi yönetişim hakkında konuştu.
Kurucu ortak, Shimmer'ı, IOTA'nın kazanması için projenin kendisini yeniden canlandırmasının bir yolu olarak tanımladı. Shimmer için başarı, IOTA için başarı demektir. CNF'nin belirttiği gibi, Shimmer, IOTA için hazırlama ağıdır. Burada geliştiriciler ve ağlar, IOTA ana ağına dağıtmadan önce yeni özellikleri test edecek ve geliştirmelerini hızlandıracak.

Ağın yerel varlık SMR'sinin lansmandan sonra yüzde 19.000'den fazla arttığı başarılı bir lansmandan sonra, Schiener sonraki adımlar hakkında görüşler paylaştı. Ekip, ilk olarak Shimmer'ı sözleşme yürütmeleri için en düşük ücretlerle akıllı sözleşmeler ağı yapacak olan ShimmerEVM beta lansmanını araştırıyor.

Geliştiriciler, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir defterde merkezi olmayan uygulamalar oluşturacak, oluşturacak ve ölçeklendirecek, yerel belirteçleri tanıtacak ve diğer faydaların yanı sıra köprüsüz yerel varlık aktarımlarına olanak tanıyacak. Şimdilik, ShimmerEVM zinciri, geliştiriciler tarafından ShimmerEVM zinciri lansmanından önce entegrasyonlarını test etmek için kullanılan bir genel test zinciri biçiminde zaten var.

Bir sonraki mantıksal güncelleme, DeFi ekosistem testi lansmanı ve kurucu ortağına göre cüzdan oylamasıyla zincir içi yönetişim olacak.

IOTA'nın arkasındaki ekip, ekosistem etrafındaki gelişimin her zaman araştırmaya dayandığını, bu nedenle bu gelişmelerin tüm özelliklerini dağıtmak için zaman alabileceğini her zaman belirtti.

Sektördeki bazı kişiler, IOTA için Shimmer ile Polkadot için Kusama'yı karşılaştırdı. Bununla birlikte, proje hala emekleme aşamasında ve ağ ve IOTA için çok fazla büyüme potansiyeli var, özellikle şimdi IOTA 2.0'a dönüşmeyi hedefliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ