ShimmerNet'in önde gelen katılımcısı, ağın çökme risklerini gerekçe göstererek ShimmerEVM'yi başlatmak için acele etmediklerini belirtti.

IOTA: ShimmerEVM Nihayet Piyasaya Sürülüyor, Çünkü $MIOTA Çoğu Aktif Geliştirici Ekosistemi İçin İlk 10 Kripto Olmaya Devam Ediyor

ShimmerNet'in önde gelen katılımcısı, ağın çökme risklerini gerekçe göstererek ShimmerEVM'yi başlatmak için acele etmediklerini belirtti. Ekip şu anda farklı UX geliştirmelerini test ediyor ve yakında ShimmerEVM için çoklu düğüm desteğini test edecek.

IOTA, geçen yıl Eylül 2022'de Shimmer Network'ü başlattığından beri ekip, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu ShimmerEVM zincirinin lansmanı için hazırlanıyor.

Son zamanlarda, ShimmerNet'in baş yazarı Dominik Schiener, ekibin ShimmerEVM'nin üretime hazır olduğunu "geliştirdiğini, test ettiğini ve emin olduğunu" belirten birkaç güncelleme paylaştı. Ayrıca ShimmerEVM'nin lansmanının beklenenden uzun sürdüğünü, ancak yüz milyonlarca varlık tutma potansiyeline sahip Shimmer Network'ün en kritik bileşenlerinden biri olacağını da itiraf etti.

Schiener, ağın daha büyük bir fon kaybetme riskiyle karşı karşıya kalarak çökebileceğini öne sürerek yayının yayınlanmasını aceleye getirmeye istekli olmadıklarını belirtti. Şu an itibariyle, ShimmerEVM'deki ekip, L1-L2 transferleri için doğrudan gaz ödemek üzere Shimmer'ı kullanmak gibi kolaylık sağlayan işlevleri içeren çeşitli UX iyileştirmelerini test ediyordu.

Bir sonraki adımda ekip, çoklu düğüm desteğine sahip dahili bir ShimmerEVM ağı başlatacak ve sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Daha sonra, genel test ağını yeniden başlatacak ve her şeyi herkese açık olarak test etme ve doğrulama yolculuğunu başlatacaklardı.

ShimmerEVM test ağının piyasaya sürülmesiyle, merkezi olmayan uygulamaları (dApp'ler) dağıtmak kolay olacak ve topluluk tam olarak katılabilecek. Schiener, testten birkaç hafta sonra ve sonuçlara ve sonuçlara göre ShimmerEVM'yi Shimmer Network'te canlı olarak başlatacaklarını ekledi.

Shimmer Network ve ShimmerEVM Hakkında Daha Fazla Detay

Shimmer Network, IOTA ağı için tüm yeni yeniliklerin ve özelliklerin IOTA ana ağına taşınmadan önce test edildiği bir Katman-1 hazırlama Ağı'dır. Temelde IOTA'nın Yönlendirilmiş Asiklik Grafiğinin (DAG) bir uzantısıdır ve IOTA 2.0 yükseltmesi gibi ürün güncellemelerini doğrulamak için bir test ortamı görevi görür.

Shimmer, temel olarak, NFT'lerden sabit paralara ve ayrıca Katman 1'lerde bulunan diğer gerçek dünya varlıklarına kadar her şeyi tokenleştirmeye izin veren, şekillendirilebilir bir tokenleştirme çerçevesidir. Shimmer, yeni bir dApp ve akıllı sözleşmeler ekosistemini geliştirmek için tasarlanmış ayrı bir Katman-1 ölçeklenebilir ağ olarak çalışır.

Dominik Schiener, kritik sürümlere karşı sabırlı olmaya zorlandıkları için şu anda kesinlikle zor bir zaman olduğunu da sözlerine ekledi. Ekledi:

Vakıftaki herkes bu durumun farkında ve ShimmerEVM ile IOTA 2.0'ı mümkün olan en kısa sürede teslim etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. GitHub etkinliğine bakarsanız, son bir yıldır sürekli olarak ilk 10'dayız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ