Bitpanda Exchange, IOTA'nın Pırıltılı Ağının ortaya çıkmasını bekliyor.

IOTA: Tangle Teknolojisinin Neden Blockchain

Bitpanda Exchange, IOTA'nın Pırıltılı Ağının ortaya çıkmasını bekliyor. Shimmer Network, IOTA'nın Web3.0 Dünyasında baskın bir IoT protokolü olma teklifine yardımcı olacaktır.

Blockchain ekosisteminin üyeleri tarafından beklenen en ilgi çekici yeniliklerden biri olan Shimmer Network, sektörün milyarlarca dolarlık ticaret platformlarından biri olan Bitpanda'da listelenme yolunda ilerliyor. Bitpanda, resmi Twitter tanıtıcısında kısa ama kesin bir soru yayınladığında Shimmer için planladığı desteği ima etti.


"WEN Shimmer" sorusu, Shimmer Network'ün hesabından, yakında başlatılacağını ima eden bir yanıt aldı. Topluluk, Shimmer üzerinde devam eden çalışmanın çok düzensiz bir hızda ilerlediğine dair diğer iddiaları doğruladığı için bu ifşaatlardan rahatsız.

Bir IOTA topluluğu üyesi, Shimmer Network'te yapılmakta olan geliştirme çalışmaları ile ilgili olarak IOTA Vakfı Mühendislik ve Akıllı Sözleşmeler Direktörü Dave de Fijter'in ekran görüntüsünden elde edilen bilgileri paylaşmak için Twitter'a gitti.


Paylaşılan ekran görüntüsündeki ayrıntılara göre Fijter, ShimmerEVM testinin sınırlı sürümünün kullanıma sunulduğunu ve bu modelin ana ağda aşılanacak olan şey olduğunu söyledi. Geliştirici, ön testlerin düzeltilmesi gereken birçok hatayı ortaya çıkarmasından sonra çok fazla iş yapıldığını söyledi.

Shimmer Network, Bitpanda ve diğer borsaların kendi platformlarında alım satım yapmak için listeleyecekleri yerel SMR belirteci tarafından desteklenecektir.

Shimmer Network ve Tangle Teknolojisine Dair İçgörü

Shimmer Network'ün açıklamasına göre, tamamen özelleştirilebilir akıllı sözleşme zincirlerini güvence altına almak ve oluşturmak için ücretsiz, paralelleştirilmiş Merkezi Olmayan Asiklik Grafik (DAG) defteridir. IOTA protokolü için gelecekteki tüm yenilikleri test etmek için bir hazırlama protokolü olarak tasarlanmıştır.

Yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir protokol olarak faturalandırılan değer aktarımları, tokenizasyon yapısından yararlanılarak ucuz, hızlı ve birlikte çalışabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Ek bağlam için, Pırıltılı Ağ, IOTA için Kusama'nın Polkadot blok zinciri için olduğu şey olacaktır.

Pırıltılı Ağ, hareket halindeki Dolaştırma olarak tanımlanabilir. Tangle teknolojisi, doğası gereği mikro dönüşümleri kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir DAG'dir. Öncelikle Nesnelerin İnterneti (IoT) ekosistemi için inşa edilen IOTA ile, farklı işlemlere minimum gecikmeyle güç sağlayabilen çok işlevsel, merkezi olmayan bir protokole ihtiyaç vardır.

Tangle, bu konuda çözüm olarak sunuldu ve Blockchain teknolojisinden birkaç farklı şekilde farklılık gösteriyor. Bunlar, madencilerin veya onaylayıcıların olmamasını içerir, böylece ücret ihtiyacını ortadan kaldırır ve protokolün çevikliği ve veri parçalarını gerçek zamanlı olarak işleme yeteneğinden yararlanan protokolün yüksek ölçeklenebilirliği, böylece onu mikro dönüşümler için ideal hale getirir.

Birçoğu, Tangle'ı blockchain teknolojisinden daha üstün olarak nitelendirdi ve bu, Tangle'ın şu anda faaliyette olmadığı gerçeği göz önüne alındığında sübjektif olsa da. Shimmer Network ile dünya, teknolojinin neler yapabileceğine ilk kez maruz kalacak.

Crypto News Flash, herhangi bir içeriği, doğruluğu, kaliteyi onaylamaz ve bunlardan sorumlu veya yükümlü değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ