TangleHUB, merkezi çözümlerden daha fazla gizlilik ve gelişmiş güvenlik ile merkezi olmayan depolama platformu Hub Cloud'u tanıttı.

IOTA: TangleHUB, Milyar Dolarlık Pazardaki İşletmeler İçin Merkezi Olmayan Depolama Çözümünü Piyasaya Sürdü

TangleHUB, merkezi çözümlerden daha fazla gizlilik ve gelişmiş güvenlik ile merkezi olmayan depolama platformu Hub Cloud'u tanıttı.
TangleHUB, ilk MVP'sini bünyesine kattı ve işletmelerin yeni özelliklere erken erişim, özel destek ve indirimli fiyatlandırmadan faydalanmasına olanak tanıyacak.

22 Ocak Pazar günü, merkezi olmayan depolama çözümlerinde uzmanlaşmış yazılım geliştirme şirketi TangleHUB, Hub Cloud için minimum uygulanabilir ürününün (MVP) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Blockchain alanındaki birkaç oyuncu, merkezi olmayan depolama çözümlerini uygulamak için çalışıyor.

Ancak, söylemesi yapmaktan daha kolay. Ancak TangleHUB, meydan okumayı kollarına kadar aldı. TangleHUB, bazı mevcut merkezi depolama çözümlerinin maliyetinin çok altında gizlilik ve gelişmiş güvenlik sağlamak için özel olarak tasarlanmış, devrim niteliğinde yeni bir merkezi olmayan depolama platformu olan Hub Cloud'u tanıttı.

Hub Cloud'un merkezinde, açık kaynaklı merkezi olmayan depolama ve aktarım altyapısı PIPE bulunur. Herhangi bir tek arıza noktasını ortadan kaldırır ve diğer merkezi çözümlerle eşit performans sunan gerekli merkezi olmayanlığı sağlar.

TangleHUB ayrıca Hub Cloud için BETA testi gerçekleştirdi ve müşteriler, verilerin merkezi olmayan ağda depolandığını bildikleri için artan memnuniyet ve gönül rahatlığı bildirdiler. TangleHUB CEO'su Dennis Schouten şunları söyledi:

Bu oyunun kurallarını değiştiren çözümü her büyüklükteki işletmeye sunmaktan heyecan duyuyoruz. Misyonumuz, herkesin verilerinin kontrolünü ele almasına ve bunları potansiyel tehditlere karşı korumasına olanak tanımaktır. Merkezi çözümlere alternatiflere yönelik artan taleple birlikte, HUB Cloud'un merkezi bulut sağlayıcılarına olan bağımlılıklarını azaltmak isteyen işletmeler için mükemmel bir çözüm olduğuna inanıyoruz.

MVP İş Ortaklarını Almak

TangleHUB, şu anda ilk MVP ortaklarını işe aldıklarını ve ayrıca tüm sektörlerde genel bulut alternatifleri arayan yenilikçi işletmeleri teşvik ettiklerini söyledi. Ayrıca, önümüzdeki haftalarda şirket, HUB Cloud'a geçerken sürtünmeyi azaltmak için S3 uyumlu API'sini de piyasaya sürmeyi planlıyor.

TangleHUB ile bir MVP iş ortağı olmak, işletmelerin yeni özelliklere erken erişim, özel destek ve indirimli fiyatlandırmadan faydalanmalarını sağlayacaktır.

TangleHUB, geçen yıl Ekim 2022'de PIPE altyapısı kullanılarak oluşturulan merkezi olmayan depolama çözümlerini ilk kez tanıttı. Merkezi olmayan depolama çözümü güvenli, ölçeklenebilir, hızlıdır ve kullanıcılara verileri üzerinde nihai kontrol sağlar. Ayrıca, IOTA Tangle'a bağlı veri kanallarıyla verilerin kolay depolanmasına ve aktarılmasına olanak tanır.

Diğer merkezi olmayan depolama çözümlerinin aksine, PIPE'nin ölçeklenebilirlik sınırlamaları yoktur. Kullanıcılara, verileri IOTA Tangle'da tek bir mesaj yoluyla değişmez bir şekilde depolamak için gerektiği kadar merkezi olmayan depolamayı depolama erişimi sunar.

PIPE altyapısı, ölçeklenebilir yüksek bant genişliği ve yüksek frekanslı veri depolama kullanım durumlarını yasaklayan pratik sınırlamalar koymak gibi IOTA'nın belirli sınırlamalarının üstesinden gelmeye yardımcı olur. Böylece PIPE, IOTA blockchain ağında çalışan tüm DeFi uygulamalarının ve akıllı sözleşmelerin merkezi olmayan depolama gereksinimlerini tam olarak karşılayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ