Geleceğin dijital parası IOTA da son durumlar nedir gelin bir göz atalım;

IOTA belkide geleceğin dijital parası olabilir ilk ismini duyduğumda uzun süre araştırma yapmıştım. Fikir güzel ama sanki dünya bunun için biraz hazırlıksız gibi, kendileri hakkında zamanında yaptıkları bazı yanlış açıklamalardan dolayı değer kaybeden coinlerden kendisi Microsoft ortaklığı vs. gibi fakat şuan Bosch gibi teknoloji devleri IOTA ya yatırım gerçekten yapıyor. Endüstri 4.0 ile ilişkilendirilmek isteyen Tangle sistemi ile birlikte eğer başarılı olursa IOTA en değerli coinlerden biri olma yolunda aday gerçekten.

Teknik Analizimize bakarsak IOTA şuan tam olarak logaritmik ölçekteki son desteğinin üstüne tutunmaya çalışıyor. İki destek arasından gönderdiğim ışın tam olarak IOTA nın bugünki mumunun tutunduğu yere düştü ve diyebilirizki desteğimiz çalışmış. Fakat kırılırsa IOTA için hiç iyi bir durum olmayacak çünkü başka bir destek olacak noktası çok daha aşağılarda olacaktır. İşlem hacimleride gün geçtikçe azalmış eğer dikkat ederseniz ve durum iç açıcı değil şuanki verilerle değerlendirdiğimizde.

Yakından bir görüntü;

Tom Demark sayımına göre 9. mumdayız ve artık bildiğiniz üzere bir dönüş yaşanması gerekmekte fakat dönüş öncesi şuana kadar elimizde olan verilerle pek mümkün görünmemekle birlikte Bitcoin'e bağlı olaraktan değişkenlik gösterme durumu elbette olacaktır. Piyasaya para girişi veya para çıkışı hacimsel bazda altcoinleri daha çok etkilemektedir.

Heiken Ashi yorumuna göre sat sinyalimizin verdilği ve buna devam edildiği görülmekte zaten sadece bu mum yorumuna göre değerlendirme yapsak bile kararsız bir mum oluşana kadar alım yapmak doğru değildir.

RSI gördüğünüz gibi kanalın orta çizgisinin altına geçerek sanki daha da altı test edecek gibi bir başını aşağıya doğru çevirmiş durumda. Ve aşırı satış bölgesine doğru gidebilme ihtimali bu düşük hacim ile değerlendirildiğinde mümkün duruyor. Kanal ortasından yukarıya doğru hareket etmedikçe aşağıya doğru gidişi daha muhtemel olacaktır.

Stoc RSI  üçüncü tepemiz ilk tepeden daha küçük olduğu için zaten düşüşü garantilemiş ve şuan aşırı satış bölgesinde büyük ihtimalle uzun süre yatay hareketler yapacak gibi bir gidiş olacağını düşünüyorum. Çünkü IOTA daki veriler gerçekten olumsuz.

MACD satış sinyali vermek üzere ki satış sinyalini ben zaten verdiğini düşünüyorum çünkü IOTA da bir Death Cross gerçekleşti. Onuda gösterelim.

Bu Death Cross tan dolayı fiyatlarda aşırı bir düşüş gerçekleşmesi çok normal ve biliyorsunuz ki bu işin ilerisi Golden Cross tur yani o döngüyü yakalamak için ortalamaların eğimleri takip edilip fırsat değerlendirilebilir diye düşünmekteyim arkadaşlar.

Şuan en son desteğinde olan IOTA o desteği kırması durumunda ki kırabilmesi için her şey mevcut gibi durmakta, USD paritesi açısından daha alt bir noktalara doğru gidebileceğini kuvvetli bir seçenek olarak görüyorum. Burada ki tek etken BTC nin rolü olacaktır eğer ki BTC den destek gelirse IOTA/USD fiyatları bir artış gösterip Golden Cross seçeneğini hemen yapabilir diğer yandan uzun süren bir ayı piyasası onaylanmış olacaktır.

Paylaşımlarım yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ