IOTAHeroes, kullanıcıların yeni hazineler aramasını sağlayan yeni bir Web3 oyun deneyimidir ve Layer-1 hazırlama ağı Shimmer üzerinde çalışır.

IOTA Üzerine İnşa Edin: Yeni Oyun Piyasaya Çıkıyor ve Daha Fazla Şirket Tangle

IOTAHeroes, kullanıcıların yeni hazineler aramasını sağlayan yeni bir Web3 oyun deneyimidir ve Layer-1 hazırlama ağı Shimmer üzerinde çalışır.
IOTA Tangle mimarisi, blok zincirini oyun içi mikro işlemlere sahip olmak için ideal hale getirir.

Blockchain tabanlı oyun, pazarda çok hızlı gelişiyor ve her büyük oyun şirketi artık potansiyel blockchain kullanım durumlarını araştırıyor. IOTA ağı, birçok oyuncunun oyunlarını IOTA platformunda başlatmayı seçmesiyle şimdiden kapıda.

IOTAHeroes adlı yepyeni bir Web3 oyun deneyimi, yakında IOTA'nın Layer-1 hazırlama ağı Shimmer'a geliyor. IOTAHeroes'un resmi web sitesi, bunun kullanıcıların hazineleri avlamasına ve en güçlü macera deneyimlerinden bazılarını keşfetmesine olanak tanıyan bir macera oyunu olacağını gösteriyor.

Kullanıcılar, Goblin, Violet Witch, Golem, Angry Chicken vb. gibi farklı kahraman karakterler arasından seçim yapabilir ve onları altın ve diğer heyecan verici ekipman arayışında maceralara gönderebilir. Ayrıca, kullanıcılar eşyalarını başkaları karşılığında da takas edebilirler.

Ayrıntılar bu noktada yetersiz olsa da, IOTAHeroes'un belirli tokenler ve diğer etkinliklerle kendi kripto para birimine sahip olması muhtemeldir.

IOTAHeroes, geliştirmeye bir yıl önce Ocak 2022'de başladı ve ilk test sürümünü Nisan ayında IOTA Test EVM'de başlattı. Şu anda oyun, iki kurucusu tarafından tamamen kendi kendini finanse ediyor. Oyun felsefelerini paylaşan IOTAHeroes'un kurucuları şunları kaydetti:

Nihai hedefimiz olan Iota Ekosisteminde eğlenceli bir NFT oyun deneyimi sunmak istiyoruz. Alçakgönüllülüğü çok önemli bir özellik olarak görüyoruz ve büyük sözler vermekten kaçınıyoruz, bunun yerine oyunun kendi adına konuşmasına izin vermek istiyoruz.

IOTA'da Gelişen Oyun Ortamı

IOTA, güçlü Tangle teknolojisi sayesinde yavaş yavaş blockchain tabanlı oyun çözümleri için tercih edilen bir seçenek haline geliyor. Tangle, düşük maliyetli mikro işlemleri kolaylaştırdığından, IOTA birçok oyun geliştiricisi için mükemmel bir kullanım durumu haline gelir. Ek olarak, IOTA'nın Tangle teknolojisi, diğer şeylerle birlikte oyun varlıklarının izlenmesine de yardımcı olabilir.

Daha önce, Microhash gibi oyuncular, Tangle Farm gibi merkezi olmayan IOTA oyunları piyasaya sürdüler. Ayrıca, IOTA'nın Lighthouse projeleri gibi, IOTA'nın özelliklerinin mevcut pazar benimseme durumlarından bir seçki aracılığıyla nasıl yararlı olduğunu keşfetmeye olanak tanıyan kendi çözümleri vardır. IOTA'nın Ademi merkeziyetçilik, güvenlik, yüksek ölçeklenebilirlik, düşük enerji tüketimi ve ücretsiz bir yapı gibi özellikleri, onu izlenebilir, şeffaf ve değişmez veri paylaşımı gerektiren sektörler için ideal bir platform haline getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ