IOTA, Avrupa Komisyonu tarafından AB blok zinciri girişiminde yer almak üzere seçilen yedi proje arasında yer alıyor.

IOTA, Avrupa Komisyonu tarafından AB blok zinciri girişiminde yer almak üzere seçilen yedi proje arasında yer alıyor.

Kâr amacı gütmeyen IOTA Vakfı, Avrupa blok zinciri girişiminin ilk tasarım aşamasında yer almak için Avrupa Komisyonu tarafından seçilen yedi proje arasında yer alıyor.

IOTA için Bir Kilometre Taşı

IOTA, duyuruyu 7 Eylül 2021 Salı günü yayınlanan bir blog gönderisinde yaptı. Blok zinciri projesine göre IOTA, Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısı (EBSI) için ticari öncesi satın alma (PCP) sürecinin ilk aşamasında yer alacak.

EBSI, blok zinciri teknolojisini kullanarak Avrupa çapında işletmeler, hükümetler ve vatandaşlar arasındaki sınır ötesi hizmetleri geliştirmek için tasarlanmış bir node’lar ağıdır. Amaç, AB işlemlerinde güveni ve verimliliği artırırken aynı zamanda Avrupa'nın çevresel etkisini azaltmak ve teknoloji merkezlerinin ve projelerinin genişletilmesini desteklemektir.

PCP için ihale çağrısı ilk olarak Kasım 2020'de duyuruldu. Avrupa Komisyonu'na 30 başvurunun sunulmasının ardından IOTA, seçilen yedi şirket arasında yer aldı. İşlemler için sıfır maliyet politikası uygulayan IOTA, mikro ödemeleri kolaylaştırır ve diğer blok zinciri projelerine kıyasla daha geniş bir kabul görebilir.

En son gelişme hakkında yorum yapan IOTA'nın kurucu ortağı ve CEO'su Dominik Schiener şunları söyledi:

“Avrupa'nın dijital hizmetler altyapısını oluşturmanın bir parçası olmaktan büyük heyecan ve onur duyuyoruz. Amacımız, IOTA'yı Avrupa ve dünya için temel teknoloji olarak kurmaktır. Ekonomilerimiz çevreci, hissiz ve ölçeklenebilir DLT'ler aracılığıyla dijitalleşecek ve birbirine bağlanacak."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ