IOTA Vakfı, döngüsel ekonomide DLT kullanımına yönelik araştırmaları finanse etmek için Imperial College London'daki Dyson Tasarım Mühendisliği Okulu'na 1 milyon £ verdi.

 IOTA Vakfı, döngüsel ekonomide DLT kullanımına yönelik araştırmaları finanse etmek için Imperial College London'daki Dyson Tasarım Mühendisliği Okulu'na 1 milyon £ verdi.

Hibe, DLT hakkında araştırma yapmak için Kolej genelinde uzmanlığı bir araya getirecek olan Imperial-IOTA-Altyapı Laboratuvarı'nın oluşturulmasını finanse edecek.

IOTA Vakfı bugün Imperial College London'a 1 milyon £ (1.13 milyon $) hayırsever bağışı duyurdu. Kâr amacı gütmeyen kuruluştan alınan hibe, dağıtılmış defter teknolojisinin döngüsel ekonomiyi teşvik etmeye nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmeye gidecek ve kurumdaki en parlak beyinlerden bazılarını DLT'ye ayrılmış yeni bir laboratuvarda bir araya getirecek.

Vakıf, duyurusunda, hibenin Dyson Mühendislik Okulu bünyesinde Imperial-IOTA-Altyapı Laboratuvarı'nın I3-LAB  oluşturulmasını finanse edeceğini açıkladı. I3-LAB, Siber-Fiziksel Sistemler Profesörü ve Dyson Okulu Müdür Yardımcısı Robert Shorten dahil olmak üzere Imperial College genelindeki araştırmaları birleştirecek ve uzmanlığı DLT, paylaşım ekonomisi, akıllı mobilite ve daha fazlasını kapsıyor.

I3-LAB araştırmacılarının odak noktası, döngüsel ekonomi ve bu devrim niteliğindeki ekonomik modelde DLT'nin rolü olacaktır. Döngüsel ekonomi, atıkların azaltılmasına ve malzemelerin geri dönüştürülmesine odaklanan mevcut doğrusal ekonomik modellere bir alternatiftir ve bunu yaparken kaynak tüketimini ekonomik büyümeden ayırır.

IOTA Vakfı, "Dağıtılmış defter teknolojisi, bu yeni "hizmetlendirilmiş" işletmeleri desteklemek ve döngüsel ekonomiyi etkinleştirmeye yardımcı olmak için bir platform sağlayabilir" diyor.

Küresel ısınmanın insan ırkı için en büyük varoluşsal tehlikelerden biri haline geldiği bir zamanda, I3-LAB ayrıca iklim krizine ve DLT'nin bunu tersine çevirmek için nasıl bir rol oynayabileceğine odaklanacak. Vakıf, karbon emisyonlarını azaltmak, atıkları azaltmak ve daha fazlası için sofistike ve uygulanabilir çözümler tasarlamak için Imperial College'daki araştırmacıları finanse edecek.

IOTA Vakfı'nın Başkanı ve Kurucu Ortağı Dominik Scheiner Şunları Söyledi:

Finanse ettiğimiz DLT gelişmeleri, döngüsel ekonominin başlamasına yardımcı olacak ve en önemlisi gezegenimizi gelecek nesiller için yaşanabilir hale getirecek.

IOTA Üzerine Kurulu Döngüsel Bir Ekonomi

Döngüsel ekonomi ve iklim krizinin yanı sıra, IOTA Vakfı, IOTA'nın tokenleri destekleyen ve izlenebilirliği sağlayan bir ekosisteme dönüşmesine paralel olarak, Imperial College'daki ilgi alanları tokenleştirme ve izlenebilirlik olan araştırmacılar için doktora öğrencilerini ve doktora sonrası bursları da finanse edecek.

CNF'nin bildirdiği gibi, IOTA, ilki ağ yükseltmelerini teşvik eden bir evreleme ağı ve diğeri sırasıyla Web 3 ve metaverse için merkezi olmayan bir akıllı sözleşme ağı olmak üzere, Shimmer ve Assembly ağlarını bu yıl piyasaya sürecek.

İki ağın her birinin kendi tokenleri vardır . ASMB ve SMR. IOTA, bir ay önce Firefly cüzdanı aracılığıyla iki token için staking başlattığını duyurdu. Ağlar bu yıl faaliyete geçtiğinde, bahis ödülleri takas edilebilir hale gelecek.

 Ödüller sizinle olsun: IOTA, Parıltı ve Montaj Esnetme İşlemini Başlatır

IOTA'nın inovasyon ruhu 2021 boyunca oldukça canlıydı ve Schiener'e göre bu, projeyi bugünkü haline getiren şeyin bir parçası. Şu yorumda bulundu: Sürekli yeniliğe ve anlamlı işbirliğine sarsılmaz bir inanç, IOTA Vakfı'nı bu yapan her şeyin bir parçasıdır. Bu I3-LAB girişimini destekleyerek, mümkün olan en ileri görüşlü teknolojiyi kullanarak daha yeşil bir geleceği başlatma taahhüdümüzü daha da ileriye taşıyoruz.

Imperial College hibe için minnettardı ve kolejdeki Dyson Mühendislik Okulu başkanı Peter Cheung şunları söyledi: IOTA Vakfı'na destekleri için inanılmaz derecede minnettarız. Sürdürülebilir büyümede inovasyon, Dyson School'un ana araştırma temalarından biridir ve bu hibe, döngüsel ekonominin teknolojik itici güçleri üzerine araştırmalara yeni bir ivme kazandıracaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ