IOTA ve Dell ile çalışan lider bir geliştirici, Alvarium projesi ve topluluğun projeden bekleyebilecekleri hakkında kritik güncellemeleri paylaşıyor.

IOTA ve Dell, Alvarium Mega Projesi Oluşturuyor

IOTA ve Dell ile çalışan lider bir geliştirici, Alvarium projesi ve topluluğun projeden bekleyebilecekleri hakkında kritik güncellemeleri paylaşıyor.
IOTA, iş açısından kritik işlevler için verilerin güvenilirliğini göstermeye çalışır.
Geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana, IOTA, Intel ve Dell'in bir buluşu olan Alvarium projesi biraz sessizleşti. Twitter'daki sosyal faaliyetlerine bakıldığında, son gönderi 12 Ekim 2021'de yayınlandı. Ardından proje, Linux Vakfı'nın (LF) konsorsiyuma eklenmesini onaylıyordu.

Alvarium projesi, iş açısından kritik işlevler yapmak için modern endüstrilere güvenilir veriler sunmayı amaçlamaktadır. Bu yılın başlarında yayınlanan bir gönderide, IOTA Vakfı, ekibin projeyi sürtünmeyi azaltmak için kullanmayı önerdiği gerçek dünyadaki bir kullanım örneğini gösterdi "eğer aşının kullanıma sunulmasında yer alan verilerin güvenilirliğini ölçmenin bir yolu olsaydı."

Gönderide ayrıca aşıların nereden geldiğinin ve hangi bölgelerde kaç kişinin aşı aldığının ve bu tür verilerin Alvarium projesi aracılığıyla nasıl etkin bir şekilde yönetilebileceğinin açıklandığı belirtildi.

Dell Technologies Üyesi Steve Todd şunları kaydetti;

Verileri geniş ölçekte yönetmek, bu verilerde güven sistemleri oluşturarak her düzeydeki kullanıcıların kullanım şartlarını anlaması için veri güveni gereklidir. Alvarium Projesi bu şeffaflığı yaratacak ve ne kadar çok şirket bunu süreçlerine ve sistemlerine entegre ederse, veri belirsizliğinin olmadığı bir geleceğe o kadar yaklaşacağız.

Yeni bir güncellemede, Alvarium projesinin baş geliştiricisi Mat Yarger, mega projeyle ilgili yeni bilgiler paylaştı. Yarger, projenin hala tüm katılımcıların liderliğinde devam ettiğini açıklıyor. Geliştiriciler, projenin, iklim eylemini ve sürdürülebilirliği geliştirmek için IOTA Dağıtılmış Defter Teknolojisi üzerine kurulu bir dijital ölçüm, raporlama ve doğrulama olan digitalMRV entegrasyonu için veri güven dokusunun pilot entegrasyonunu henüz tamamladığını belirtti.

Devam eden proje, şimdi çok daha büyük ve daha çeşitli entegrasyonlar ve projelerle ölçeği genişletmek için bir dizi takip seçeneği oluşturmaya odaklanıyor.

Geliştirici ayrıca, projenin dünyanın en büyük konsorsiyumlarından bazılarından büyük ilgi gördüğünü ve aynı konsorsiyumların projeyi işlerine entegre etmek istediğini doğruladı.

Projenin web sitesi ve sosyal medyası, gruba katıldığından beri Linux Vakfı tarafından yönetiliyor ve birçok gelişme yaşanırken, grup, henüz alenen kanıtlanmamış bir şeyi duyurmaktan ve hype yaratmaktan kaçındı.

Bu proje ile IOTA Vakfı Kurucu Ortağı Dominik Schiener;

Teknolojilerde yakınlaşmaya ve veri kullanımında bir büyümeye geliyoruz, ancak bunun ölçekte başarılı olması için kullandığımız verilere güvenebilmemiz gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ