Bu yazımızda sizlere IoTeX (IOTX) Coin Nedir? sorusunun cevabını verip projeyle ilgili bilgiler sunacağız.

IoTeX (IOTX) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla IOTX Token

Bu yazımızda sizlere IoTeX (IOTX) Coin Nedir? sorusunun cevabını verip projeyle ilgili bilgiler sunacağız.

IoTeX (IOTX) Coin Nedir?

IoTeX'in misyonu, veri toplama, taşıma, depolama ve kullanım dahil olmak üzere, Nesnelerin İnterneti (IOT) ağının tüm bilgi yaşam döngüsünü yöneten gizlilik merkezli bir blok zinciri olmaktır.

IoTeX, "ademi merkeziyetçilikten veya güvenlikten ödün vermeden, anında kesinlik ile daha yüksek ölçeklenebilirlik" sağlamak için Devredilen Teminat Kanıtı ("Roll-DPoS") fikir birliği mekanizması kullanır.

IoTeX, üç ana işlev ve hizmet teklifiyle öne çıkıyor:

Hizmet olarak Katman 2 zinciri: Katman 2 zincirleri aynı temsilci kaynakları havuzunu paylaştığından, örneğin AWS Cloud üzerinde bir EC2 bulut sunucusu gibi bir alt zincir oluşturmak kolay hale gelir.

Edge güvenilir bilgi işlem: "Güvenilir bilgi işlem için paylaşım ekonomisini etkinleştirecek ve birçok ilginç güven ve gizlilik merkezli dApp'lerin kilidini açacaktır".

Diğer blok zincirleriyle ve ayrıca katman-2 IoTeX zincirleriyle ağlar arası birlikte çalışabilirlik desteklenir.

IOTX, IoTeX ağının yerel varlığıdır. İlgili kullanım örnekleri şunları içerir: (1) merkezi olmayan yönetim, (2) gaz ücretleri ve (3) Katman-2 zincirleri için stake etme.

IoTeX (IOTX) Nedir?

IoTeX, tüm fiziksel ve sanal şeylerin küresel ölçekte verimli bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabileceği ve değer verebileceği Güvenilir Şeylerin İnternetinin güvenilir dokusunu oluşturmaya adanmıştır.

IoTeX'in Araştırma ve Geliştirme ekibi, Waterloo Üniversitesi ve Singapur Ulusal Üniversitesi'nden doktora dereceleri ile daha önce Google, Facebook, Uber ve Bosch için çalışan kriptografi, yapay zeka ve IoT mühendislerinden oluşmaktadır.

Veri toplama, taşıma, depolama ve kullanım dahil olmak üzere bir IOT ağındaki tüm bilgi yaşam döngüsü boyunca uçtan uca güven ".

Temel Özellikler

Roll-DPoS Mutabakatı: IoTeX'in kullandığı fikir birliği mekanizması, anında kesinlik ile ve ademi merkeziyetçilik veya güvenlikten ödün vermeden daha yüksek ölçeklenebilirlik sağlamak için tasarlanmış Temsilci Teminat Kanıtı'nın ("DPoS") bir çeşididir. Roll-DPoS, Dağıtılmış Anahtar Oluşturma ("DKG") + Boneh – Lynn – Shacham ("BLS") imzalarını kullanarak topluluk tarafından seçilmiş en iyi 36 Delegeden 24'ünü rastgele seçer. Yeni Delegeler, yüksek güvenlik ve donanım verimliliği sağlamak için her çağda rastgele seçilir.

Bir hizmet olarak Katman 2 zinciri: heterojen bilgi işlem için blok zincirinde blok zinciri mimarisini kullanan IoTeX, farklı temel kripto ekonomileri tarafından desteklenen farklı kullanım durumlarını ve uygulamaları hedefleyen özelleştirilmiş ve heterojen Katman 2 zincirlerini destekleyen açık bir mimari sağlar. Katman 2 zincirleri, kolektif güvenin temel taşı olan aynı temsilci kaynağı havuzunu paylaşır. Bunun sağlanmasıyla, AWS Cloud'da bir EC2 bulut sunucusu kadar kolay bir alt zinciri kolayca oluşturabilirsiniz.

Uçta güvenilir bilgi işlem: Katman 2 zincirleri tarafından sağlanan uç güvenilir bilgi işlem, güvenilir bilgi işlem için paylaşım ekonomisini etkinleştirecek ve birçok ilginç güven ve gizlilik merkezli dApp'lerin kilidini açacaktır.

Ağlar Arası Birlikte Çalışabilirlik: IoTeX kök zinciri, diğer halka açık blok zincirleriyle ve IoTeX Ağı ile tüm Katman 2 zincirleriyle zincirler arası etkileşimleri destekler, bu da diğer zincirlerdeki klasik kripto varlıkları için bile yeni özellikleri (ör. Gizlilik) güçlendirir ve çapraz zincir sağlar yönetişim (örneğin, bir zinciri yönetir ve başka bir zincir üzerinde çalışır).

IOTX, IoTeX ağının yerel varlığıdır. IOTX tokenının kullanım durumlarının birkaç örneği şunları içerir:

Merkezi olmayan yönetişim: Delegeler için stake etme / oylama, Delege ödülleri ve kesme ve ağ çapında oylar / referandumlar (yani, kurallarda, parametrelerde, protokollerde değişiklikler).

Gaz ücretleri: IoTeX Ağı üzerinde işlemleri yürütmek ve akıllı sözleşmeleri yürütmek. Bir yenilik, gaz ücretlerinin bir "vergi" olarak toplanması ve ardından üreten Delegelerin bloke edilmesi için bir araya toplanması / dağıtılmasıdır.

2. Katman zincirleri için tahvil / işletme maliyetleri: 2. Katman zincirini sağlamak için, Kök Zincir üzerinde tokenleri tahvil olarak yatırmalı ve operasyonel maliyetleri ödemelidir. Her Katman 2 zincirinin kendi kripto ekonomisi ve tokenları olabilir, ancak Kök Zincir kaynaklarından yararlanmak için "kayıt maliyetleri" ödeyecektir.

IoTeX (IOTX) Coin fiyatına bu linkten bakabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ