Bitcoin'in ağına dayanan bir finansal çözüm sağlayıcı, tam node işlemi gerektirmeyen, mobil uyumlu bir Lightning istemcisini açıkladı.

IOV Labs, Bitcoin Tabanlı Mobil DeFi

Bitcoin'in ağına dayanan bir finansal çözüm sağlayıcı, tam node işlemi gerektirmeyen, mobil uyumlu bir Lightning istemcisini açıkladı.

Bitcoin'in blok zincirine dayanan finansal çözümler üreten bir girişim olan IOV Labs, başka bir ölçeklendirme katmanı tanıttı.

"IOV Labs, üçüncü katman Bitcoin ölçeklendirme çözümü Lumino Payments Network için Light Client'ın lansmanını açıkladı,"

Lumino Payments Network, RSK ve RIF blockchain ağlarına dağıtılan mevcut veya gelecekteki ERC20 uyumlu tokenlar için zincir dışı ödeme özellikleri sağlıyor.

Ethereum, proje oluşturma için hazırlanmış akıllı sözleşmeli bir ağ olarak adını duyurdu. Bununla birlikte, Rootstock (RSK) adı verilen bir yan zincir çözümü sayesinde, projeler Bitcoin'in ağındaki akıllı sözleşmelerle çalışabilir. RSK ayrıca RIF adlı ikinci bir katman öğesi de sunar. IOV Laboratuvarları RSK ve RIV'i denetler.

Son açılıştan itibaren, Lumino Light Client kullanan programcıların blockchain tabanlı çözümler oluştururken tam bir blockchain node kullanmaları gerekmiyor. Hafif istemciye dayalı merkezi olmayan uygulamalar veya DApp'ler oluşturmak için yalnızca mobil donanım ve çevrimiçi web erişimi gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ