Düşük elektrik maliyetleri nedeniyle İran'da kripto madenciliğinin popülaritesi açık.

İran 1000

Düşük elektrik maliyetleri nedeniyle İran'da kripto madenciliğinin popülaritesi açık. Son haberlere göre, İran Sanayi, Madencilik ve Ticaret Bakanlığı yakın zamanda kripto para birimi madenciliği birimleri için 1000'den fazla lisans yayınladı.

Ülke genelinde sınırlı sayıda yetkili maden çiftliği faaliyet göstermekte.

İran BİT Loncası Örgütü yetkilisi Amir Hossein Saeedi Naeini, IBENA haberleriyle yaptığı röportajda, birçok İranlı'nın kripto madenciliği endüstrisine çekildiğini söyledi.

“Çalışmalarımız, kripto madenciliği endüstrisinin ekonomiye 8.5 milyar dolar ekleme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.”

Aynı şekilde, elektrik oranlarının değiştirilmesinin kripto madenciliği endüstrisini artırmaya ve daha fazla gelir elde etmeye yardımcı olabileceğini öne sürdü.

Kripto madenciliğinin uluslararası ticarete nasıl yardımcı olduğu konusunda daha fazla yorum yapan Naeini, potansiyel yatırımcıların çoğunun kripto madencileri için teşvikler sundukları için komşu ülkelere gittiklerini belirtti. Buna göre, İran'ın şu anda yüksek tarife oranları ve katı düzenlemeler göz önüne alındığında, kripto para madenciliği pazarına sadece büyük kapitalistlerin girebileceği gibi daha küçük yatırımcıları daha destekleyici olması gerektiğini öne sürdü.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ