Salı günü Bitcoin fiyatı, Kasım 2019'dan bu yana ilk kez 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarak 8.000 $ 'ı geride bıraktı ve bir önceki günün rallisine devam etti.

 Güçlü yukarı yönlü hareket, dijital varlığı da oluşan uzun vadeli azalan kanalın üzerine getirdi. 25 Haziran ve bugünün kanal ihlali dışında, Bitcoin 26 Ekim'den bu yana Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Çin'e blockchain teknolojisinin gelişimini ve entegrasyonunu hızlı bir şekilde izlemesi için çağrı yaptığı trend çizgisinin altına sabitlenmişti.


Birçok kimse Bitcoin'in 7.000 dolardan 8.500 dolara kadar olan güçlü yükselişinin ABD ve İran arasındaki artan gerilimlerden büyük ölçüde etkilendiğine inanıyor. Aslında, en son 8.500 doların üzerindeki baskı, İran'ın Irak'ta iki askeri üssünde bulunan ABD birliklerine saldırdığını bildirdiği için gerçekleşti.

Her iki üsse de bir düzineden fazla füze ateşlendi ve yazı yazıldığı sırada herhangi bir kayıp bildirilmedi. Altın ve petrol fiyatları da keskin bir şekilde arttı ve spot altın fiyatı 6 yılın en yüksek seviyesi 1.603,21 $ ve altın vadeli işlemleri de % 2 artışla 1,605,80 $ 'a yükselmesine neden oldu.

Ham petrol fiyatı da % 4 arttı ve West Texas Orta seviye ham vadeli işlemler 65.65 $ 'a yükseldi ve Brent ham petrolü varil başına 71.75 $' a yükseldi. Altın, gümüş ve petrol gibi emtialar arttıkça Dow Jones Industrial Average vadeli işlemleri 343 puan düştü ve S & P500 ve Nasdaq vadeli işlemleri de hafifçe geri çekildi.

Bu durum, trader'ların iki ülke arasındaki gelişmelerin Çarşamba gününün geleneksel pazarlardaki açıklığını olumsuz yönde etkilemeyi beklediğini gösteriyor.

Bitcoin’in petrol, altın ve gümüş gibi varlıkların yükselmesi çoğu yatırımcı için sürpriz değil, çünkü çoğu dijital varlığın emtiaların fiyat hareketiyle ilişkili olduğuna inanıyor. 6 Ocak'tan bu yana, Bitcoin fiyatı % 15 yükseldi ve yatırımcılar, varlığın 200 DMA'nın ve azalan kanalın üzerinde son kazancını koruyup koruyamayacağını görmek için yakından izleyecekler.

Daha kısa zaman aralıklarında, ralli, 84'de aşırı alım bölgesinin üzerinde 6 saatlik göreceli güç endeksi (RSI) delme ile biraz fazla genişlemeye başlıyor ve aynı şey Stokastik RSI için de söylenebilir.

Olumlu olan, 8.470 $ 'a yapılan güçlü hareketin, fiyatın hacim profili görünür aralığının (VPVR) 8,100 $ - 8,300 $ yüksek hacimli düğümünden geçmesine izin vermesi.

Boğalar 8.300 doları tutamazsa, fiyat aşağı inen kanalın ana kolu boyunca ve % 78.6 Fibonacci düzelme seviyesinin yakınında olan 8.150 $'a geri çekilebilir.

Toplam kripto para piyasası değeri şu anda 217,7 milyar dolar ve Bitcoin'in hakimiyet oranı % 69,1'e yükseldi. Altcoinler arasında kayda değer kazançlar % 4.73 kazanç ile Litecoin (LTC) ve % 10.04 ile Chainlink (LINK)’te meydana geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ