İç Gelir Servisi (IRS), kripto para birimini içeren işlemlerinin sonucu olarak vergi mükelleflerinin kazanç veya kayıplarının hesaplanmasına yardımcı olacak dış yüklenicileri arıyor.

IRS Kripto Para Birimiyle İlgili Vergi Beyannamelerini Denetlemeye Davet Ediyor

İç Gelir Servisi (IRS), kripto para birimini içeren işlemlerinin sonucu olarak vergi mükelleflerinin kazanç veya kayıplarının hesaplanmasına yardımcı olacak dış yüklenicileri arıyor.

IRS'nin Cryptotrader.tax tarafından yayınlanan e-postası ayrıca şunları söyledi: "Çok sayıda büyük bir inceleme için bir talep yayınlama ve teklif istemek amacıyla pilotlar olarak birkaç tek dava sözleşmesi yapıyoruz."

IRS, blok zinciri verilerinden, zincir dışı verilerden, API'lerden ve vergi gönderimlerinden kripto para birimi işlemlerini toplamak ve daha sonra ilgili varlıklara değer vermek ve ardından kazanç ve kayıpları belirlemek için üçüncü bir taraf arıyor. Belgede, "ondalık basamak hassasiyeti, değişen alan biçimleri ve dosya biçimleri gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan benzersiz gereksinimler nedeniyle sanal para birimi verilerini sindirmek, içermek ve analiz etmek için özel teknoloji ve altyapının gerekli olduğu" belirtiliyor.

IRS, 3 Mart'ta, kripto para birimleri etrafındaki vergiyle ilgili konularda diyalog başlatmak için bir zirveye ev sahipliği yaptı. Ajans, kripto para şirketlerini davet etti ve IRS'nin Washington D.C. merkezinde gerçekleşen zirveye destek verdi.

 Yardım istemek, IRS'nin kripto para birimi vergi kaçakçılığına karşı sertleştirilmiş duruşunun ortasında geliyor. 2019 yılında, ajans kazançlarını bildirmediği iddia edilen kripto para birimi sahiplerine binlerce mektup gönderdi. Bu yılki 1040 formunda ilk kez vergi mükelleflerinin kripto para birimi faaliyetleri hakkında bir soru da yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ