IRS'nin kripto para birimleri ile ilgili vergiyle ilgili konularda diyalog başlatmak amacıyla bir zirveye ev sahipliği yaptığı bildiriliyor.

IRS, Mart Ayında Kripto Firmaları İçin Vergi Zirvesi Düzenliyor

IRS'nin kripto para birimleri ile ilgili vergiyle ilgili konularda diyalog başlatmak amacıyla bir zirveye ev sahipliği yaptığı bildiriliyor.

Bloomberg Tax ve CoinDesk'in raporlarına göre, ajans 3 Mart'ta IRS'nin Washington D.C. merkezinde gerçekleşmesi planlanan zirveye kripto para şirketleri ve savunucuları davet edildi. Ajansın bir temsilcisi, yayından sonra ulaşıldığında etkinliği onayladı.

Zirvede teknoloji güncellemelerine, kripto para birimi borsalarının karşı karşıya olduğu vergilendirme sorunlarına, vergi beyannamesi hazırlıklarına ve mevzuata uygunluğa değinen 90 dakikalık dört panel yer alacak.

Bloomberg, “[Panelistler] görüşlerini paylaşacak ve vergi idaresi yelpazesinden IRS personelini ve Hazine Bakanlığı'ndaki diğer bürolardan veya ofislerden bireyleri de içerecek.

Zirve, IRS'nin kripto para birimi vergi kaçakçılığına yönelik sert duruşunun ortasında geliyor. 2019 yılında, ajans kazançlarını bildirmediği iddia edilen kripto para birimi sahiplerine binlerce mektup gönderdi.

 Bu yılki 1040 formunda ilk kez vergi mükelleflerinin kripto para birimi faaliyetleri hakkında bir soru da yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ