ABD İç Gelir Servisi (IRS), ödenmemiş vergileri ödemek için vatandaşların kripto para birimlerini ele geçireceğini açıkladı.

IRS, Vergi Kaçakçıları Tarafından Tutulan Kripto Para Birimlerini Ele Geçirme Planlarını Açıkladı

ABD İç Gelir Servisi (IRS), ödenmemiş vergileriödemek için vatandaşların kripto para birimlerini ele geçireceğini açıkladı.

ABD İç Gelir Servisi (IRS), ödenmemiş vergileri ödemek için vatandaşların kripto varlıklarına el koyma planlarını açıkladı. Ajans yetkilisi Robert Wearing, duyuruyu bu hafta başlarında sanal bir konferansta konuşurken yaptı. IRS, kripto para birimlerini ele geçirecek ve bunları satmak ve tahsilatı tatmin etmek için kullanmak için olağan prosedürlerini izlemeye çalışacaktır. Bu, kripto varlıklarını para birimi yerine mülk olarak değerlendiren IRS yönergelerine uygundur.

IRS, kripto vergi kaçakçılarına baskı uyguluyor

Duyuru, kripto para ticareti yapan vatandaşların vergi kaçakçılığını azaltmayı amaçlayan diğer IRS girişimlerini takip ediyor. Bu ayın başında, Kaliforniya'daki bir ABD federal mahkemesi, IRS'yi Kraken'in ana şirketi Payward Ventures Inc.'e bir John Doe çağrısı sunması için yetkilendirdi. Bu çağrı, İç Gelir Servisi'ne ticaret yapan herhangi bir ABD vergi mükellefinin kişisel bilgilerini talep etme izni verdi. Bu kararın ardından IRS, kripto işlemlerini denetlemek için TaxBit ile çalışma planlarını açıkladı.

Dünya çapındaki hükümetler kriptoyu düzenlemeye çalışıyor

IRS, kripto vergi ödemelerinde verimliliği sağlamaya çalışırken yalnız değil. Dünya çapındaki hükümetler, kripto para birimi ekonomisini ve onu en iyi şekilde nasıl düzenleyebileceklerini anlamak için çabalıyorlar. Birçok hükümet, bölgeler arasında çok az tutarlılıkla şimdiye kadar farklı yaklaşımlar benimsedi. Daha önce de belirtildiği gibi, Macar hükümeti kripto vergi oranlarını %15'e düşürmeyi planladığını açıkladı. Türk hükümeti ayrıca geçen ay kripto ödemelerini yasakladığını duyurdu. Kripto para birimleri, bitcoin birkaç kez tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı için bu yıl büyük kazanan rallilere tanık oldu. Altcoin, bitcoin'in liderliğinin ardından önemli bir büyümeye de tanık oldu. Bu büyüme, hükümeti sektörü düzenlemek için acil önlemler almaya itti.

Kripto paralardan vergi alınması konusunu olumsuz bir durum olarak görmemek gerekiyor. Bu gelişmeler aslında alanın daha sağlam hale gelmesi için önemli avantajlar sunuyor. Kripto alanı sağlam hale gelince de daha fazla insanı alana çekecek ve böylelikle de önemli bir kilometre taşı aşılıp ciddi anlamda bir büyüme  gerçekleşmiş olacak. Elbette kazanan yine yatırımcı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ