İslam Kalkınma Bankası Blockchain

Blockchain teknolojisini edinmede kurumsal düzeydeki davalar artık her yerde populer olmaya başladı. Son bir açıklama, İslam Kalkınma Bankası'nın Müslüman müşterilere ulaşmak için Blockchain tabanlı finansal platformları kullanacağına dair Suudi Arabistan'dan geliyor.

İslam Araştırmaları Eğitim Enstitüsü, Ateon ve Belçika merkezli SettleMint ile ortaklıklar yoluyla şeriata uyumlu platformlar yaratmaya çalışıyor. Duyuruya göre: 

“Çok taraflı bir kalkınma kuruluşu olan IDB'nin katılımı, diğer fintech şirketlerini İslami finansmanı Ortadoğu, Asya ve Afrika'daki pazarlarına dahil etmeye teşvik edebilir. İslami finans, kumar yasağı gibi dini ilkeleri izliyor, ancak bugüne kadar sektör geleneksel perakende bankacılık hizmetlerine odaklanmıştır.”

Küresel blockchain uygulama büyüyor

Diğer devletlerden gelen son duyurular, Blockchain teknolojisinin çeşitli ulusal ve kurumsal alanlara girdiğini gösteriyor. teknolojisine dayalı ödeme platformunun son sürümü, Blockchain teknolojisinin finans sektörünün çeşitli yönlerine uyarlanması için iyi bir başlangıç olduğunun göstergesidir.

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ