Gizlilik dijital parası Monero (XMR), dijital parayı listeden çıkaran daha fazla borsa ile düzenleyici engellerle karşı karşıya kalabilir.

İşte 2022

Gizlilik dijital parası Monero (XMR), dijital parayı listeden çıkaran daha fazla borsa ile düzenleyici engellerle karşı karşıya kalabilir. Ancak Monero'nun 2022'de ağ performansını iyileştirmeye yönelik bazı ilginç güncellemeleri var.

Özel kripto para birimleri son zamanlarda haberlerde pek yer almıyor ancak bu, Monero ekibini gelecekteki gelişmeler üzerinde çalışmaktan alıkoymadı. Diğer genel blok zinciri ağlarının aksine, kullanıcılar Monero blok zincirindeki işlem adreslerini veya değeri görebilir.

Küresel düzenleyicileri kesinlikle rahatsız etse de, XMR kullanıcıları projeye destek vermeye devam ediyor. Monero blok zinciri, işlem miktarlarını gizleyen RingCT olarak bilinen bir şey uygular. Coin Bureau'dan bir ekip üyesi, Monero blok zincirindeki bazı önemli gelişmelerde bize yol gösteriyor. Ancak bundan önce, 2021'in son yılındaki bazı Monero gelişmelerine bakalım.

Monero'nun 2021 Yılına Bir Bakış

Geçen yıl boyunca, Monero blok zincirine gelen birkaç önemli güncelleme oldu. Başlangıçta, dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, bir Monero (XMR) fonu sunmayı düşünüyordu. Bu, XMR için artan kurumsal talep olduğu anlamına geliyordu. Ancak Grayscale henüz böyle bir fon başlatmadı, ancak gelecekte bir XMR fonu başlatmaya açık.

Ağustos 2021'in ilerleyen saatlerinde, uzun zamandır beklenen atomik takaslar Monero blok zincirine geldi. Atomik takaslar, kullanıcılara Bitcoin'lerini (BTC) Monero'ya (XMR) dönüştürme yeteneği verir. Ayrıca, bunu herhangi bir merkezi değişime ihtiyaç duymadan yapar.

Aynı ay, blockchain izleme şirketi CipherTrace, hükümetlere Monero için bazı gelişmiş izleme yetenekleri sunmak için araçlar geliştirdiğini duyurdu. Bununla birlikte, araçlar yalnızca en iyi tahmini yapabilir ve nihai bir sonuç vermez.

Kasım 2021'de kripto borsası Kraken, XMR desteğini sonlandıracağını açıkladı. Kraken CRO Jesse Powell, kararın seçim dışı olduğunu açıkladı. Karar, Kraken'in bir Crypto Tesisleri şirketini satın almasıyla geldi ve bu nedenle FCA düzenleyicisi ile tüyleri karıştırmak istemedi.

Yazı başlığı

2022'yi ve Monero Yol Haritasını Dört Gözle Bekliyorum

Monero (XMR), 2021 kripto piyasası rallisine katılmış olsa da, kısa süre sonra düzeldi. Ayrıca, kendilerini XMR'den uzaklaştıran borsalarla bu, likiditeyi engelledi. XMR fiyatı bu yılın başlarında hızla düştü ve bir ay içinde iki katına çıkmadan önce 140 dolara kadar düştü.

Raporlar, hızlı fiyat artışının, son jeopolitik kargaşanın bir sonucu olarak daha fazla insanın Monero'yu elinde tutmasının sonucu olduğunu öne sürdü.

Gelecekteki Yol Haritasına bir göz atan Monero ağı, Haziran ayına kadar kuyruk emisyonunu uygulayacak. Bu, blok ödüllerinin blok başına 0,6 XMR'ye düşeceği anlamına gelir. Bir diğer önemli güncelleme, Monero topluluğunun Temmuz Hardfork'u için bir fikir birliğine varmasıdır.

Bir diğer önemli yükseltme, mevcut 11'den 16'ya halka boyutunda bir artış olacaktır. Bu, halka imza işlemlerinde kullanılan tuzaklardaki artıştır.

Ayrıca Monero, Bulletproof Plus'ı uygulamaya hazırlanıyor. Monero, ağ verimliliğinde çarpıcı bir iyileşmeye yol açan kurşun geçirmezliği uygulayan ilk blok zinciriydi. Bulletproof Plus, işleri bir sonraki seviyeye taşıyacak. Daha küçük kanıt boyutları, daha hızlı kanıt oluşturma ve daha hızlı doğrulama anlamına gelir. Daha da hafif işlemlere yol açacaktır.

Daha sonra Monero, blok zinciri Monero 2.0'ın bir sonraki yinelemesi üzerinde çalışıyor olabilir. Ancak kullanıcıların hazırlıklı olması gerekir. Düzenleyiciler kripto pazarındaki kontrollerini sıkılaştırırsa, daha fazla borsa Monero'yu terk edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ