Warren, Para Birimi Denetçisi Ofisi OCC, Fed ve FDIC'nin işbirliği yapmasını ve kripto endüstrisinin yatırımcıları koruması için alternatif bir yaklaşım geliştirmesini istiyor.

İşte ABD Senatörü Elizabeth Warren

Warren, Para Birimi Denetçisi Ofisi  OCC, Fed ve FDIC'nin işbirliği yapmasını ve kripto endüstrisinin yatırımcıları koruması için alternatif bir yaklaşım geliştirmesini istiyor.

Son olaylar, ABD kripto eleştirmenlerini kripto endüstrisinin daha fazla düzenleyici gözetimi için çağrıda bulunmaya teşvik etti.

ABD'deki en iyi kripto antagonistlerinden biri olan Senatör Elizabeth Warren, kripto karşıtı duruşundan geri adım atmadı. Son çabasında kripto ve wall street arasındaki bağları kesmeye çalışıyor. Senato bankacılık komitesinin bir üyesi olarak Warren, komite üyelerine bir mektup yazdı ve onları ve diğer Senatörleri imzalamaya çağırdı.

Bankalar tarafından sağlanan kripto hizmetlerinin geri çekilmesini talep eden mektup, Para Birimi Denetçiliği Ofisi'ne  OCC  iletilecek. OCC rehberliği, bankaların kripto şirketlerine kripto saklama ve diğer kripto hizmetleri sunmasına olanak tanır. Bu kılavuz, Senatör Warren'ın kaldırmayı umduğu şeydir.

Warren, Wall Street'in bu rehberlik yoluyla kripto piyasasıyla işbirliğinin bankacılık sistemi için büyük bir risk olduğuna inanıyor. Mektup, OCC'nin kripto piyasası için yatırımcılarını korumak için yeni bir yaklaşım oluşturduğunu ve bunu ABD Federal Rezervi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu  FDIC  ile ortaklaşa yaptığını öne sürüyor.

Senato bankacılık komitesi, mektubun son halini Micheal Hsu'ya  OCC Vekili Denetçi gönderecek. Anonim olmayı tercih eden bir OCC temsilcisi, Hsu'nun Warren'ın mektuptaki önerilerine boyun eğebileceğini söyledi. Hsu'nun yakın zamanda bankaların kripto ile işbirliğine artan ilgi konusundaki endişelerini dile getirdiğini açıkladı.

Son röportajlarda Hsu, geleneksel finans sistemindeki oyuncuları, özellikle kripto bulaşması devam ederken, kripto firmalarıyla ortaklık kurarken daha dikkatli olmaya çağırıyor. Birçok yatırımcı mevcut kripto kışına fiat para biriminde milyarlarca dolar kaybetti. Bu nedenle, düzenleyicilerin ve yasa koyucuların kripto alanındaki faaliyetlerin daha fazla incelenmesi için baskı yapması şaşırtıcı değil.

Mektuba göre, OCC'nin mevcut rehberliği ve politikaları, finansal kurumları mevcut kripto piyasası gerilemesine karşı korumak için yeterli değil. Bu nedenle, bankalar için kripto rehberliğini kaldırmanın veya değiştirmenin, bankaların kripto piyasasına çok fazla maruz kalmamaları için en iyi seçenek olacağını öne sürüyor.

“OCC'nin önceki açıklayıcı mektupların ana noktalarını düzgün bir şekilde ele almamasından endişe duyuyoruz. Bu mektuplar, bankaların son birkaç ayda büyük ölçüde artan kripto operasyonlarına maruz kalma risklerini vurguluyor.” Mektup ayrıca, OCC'nin, işlemlerinin toplam dolar hacmi de dahil olmak üzere aktif olarak kripto ile ilgili hizmetler sağlayan düzenlenmiş finansal kurumların ayrıntılarını vermesini talep ediyor.

Kripto İçin Daha Fazla İnceleme

Gary Gensler  SEC başkanı  ve Senato banka komitesi üyeleri  Sharrod Brown ve Elizabeth Warren sürekli olarak kripto firmalarının ve kripto alanının faaliyetlerinin daha fazla düzenleyici denetimi için çağrıda bulundular. Mevcut kripto kışı ışığında duruşları hakkında daha da vokal hale geldiler.

Bununla birlikte, kripto katılımcıları, üçlüyü eylemleri ve sözleriyle kripto alanını boğmaya çalıştıkları için sık sık eleştirdiler. En iyi kripto katılımcıları tarafından SEC başkanı Gary Gensler'in istifasını isteyen bir dilekçe bile var.

Brown ve Warren, SEC ve diğer düzenleyicileri kripto risklerini ve sahtekarlıkları ortadan kaldırmanın yollarını bulmaya zorluyor. Son zamanlarda Senatör Warren, düzenleyicilere yüksek enerji tüketen kripto madencilerine ceza vermelerini öneren bir mektup yazdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ