Son 24 saatin Bitcoin ve kripto para gelişmelerine odaklanıyoruz. Bakalım hangi gelişmeler olmuş.

Son 24 saatin Bitcoin ve kripto para gelişmelerine odaklanıyoruz. Bakalım hangi gelişmeler olmuş.

 • Bitcoin (BTC) yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Mayıs BTC fiyat çöküşünden bu yana en büyük indirimiyle işlem görüyor.  Perşembe günkü veriler, BTC/USD 44.000 $ civarında işlem görürken GBTC hisselerinin spot fiyatın %16,5 altında olduğunu doğruluyor.
 • Tayland Merkez Bankası, ülkenin finans sektörü için perakende merkez bankası dijital para birimi (CDBC) çıkarmanın etkilerinin nasıl yönetileceğine ilişkin yeni bir çalışmanın sonuçlarını yayınladı.
 • Nvidia, ikinci çeyrekte beklendiği kadar çok kripto madenciliği GPU satmayı başaramadı. Şirket, ileriye dönük kripto para madenciliği işlemcisi satışlarından minimum katkı bekliyor.
 • Hedera Hashgraph, Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu'nu sosyal iyiliği teşvik etmek için toplu bir teklifte en son yönetim konseyi üyesi olarak resmen duyurdu. Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu (LSE), Hedera Hashgraph'ın 39 küresel yönetim konseyi üyesine resmi olarak katıldı ve University College London'ın geçen yılki kabulünün ardından blok zinciri platformunu destekleyen ikinci akademik kurum olarak yerini doğruladı.
 • Darknet kripto mikser operatörü, BTC'de 300 milyon dolar aklamaktan suçlu bulundu. Darknet tabanlı Bitcoin mikser hizmeti Helix'in operatörü, 2014'ten 2017'ye kadar 300.000 milyon dolarlık BTC'yi aklamaktan suçlu bulundu.
 • El Salvador Bitcoin bankacılık düzenlemeleri taslağı yayınlandı. El Salvador'daki Banco Central de Reserva, bankaların Bitcoin ile nasıl başa çıkması gerektiğini detaylandıran iki belge yayınladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

 • Coinbase, bankacılık devi Mitsubishi UFJ Financial Group ile ortaklaşa “hızlı para yatırma” fiat açma ve kapama rampası sağlayan Japonya'daki resmi lansmanını duyurdu.
 • Robinhood'un 2. çeyrek kripto gelirinin %62'si Dogecoin ticaretinden geldi
 • ABD'nin en büyük ikinci ipotek kredi kuruluşu bu yıl kripto ödemelerini kabul edecek. Firmanın 2. çeyrek sonuçları hakkında bir konferans görüşmesi sırasında konuşan United Toptan Mortgage CEO'su Mat Ishbia, bu yıl kripto ödemelerini kabul etme planlarını açıkladı.
 • Viyana Menkul Kıymetler Borsası, ETC Group'tan kripto ETP'leri listeleyecek.
 • Altyapı yasasındaki kripto dilinin siyasi bir oyun olduğu belirtiliyor. Zachary Kelman'a göre, Cumhuriyetçiler ve ılımlı Demokratlar, kripto firmaları için vergi raporlama gereksinimlerinin imkansız olduğunu biliyor olabilirler, ancak bazı projeleri vergileri artırmadan finanse etmek için garantiye almak istiyorlar.
 • Dijital ödeme ekosistemi MobileCoin 66 milyon dolar topladı.  Girişim sermayesi, gelecek vaat eden blok zinciri ve kripto oyunlarını desteklemeye devam ediyor. Sektörün en büyük yatırımcılarından bazıları MobileCoin'in B Serisine katıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ