Kripto para piyasaları 12 Mart'ta yeni Coronavirüs (COVID-19) pandemisi arasında çöktüğü için tüccarlar kendinden geçmişti.

İşte Bitcoin’i 2020’de Geçen İki Altcoin

Kripto para piyasaları 12 Mart'ta yeni Coronavirüs (COVID-19) pandemisi arasında çöktüğü için tüccarlar kendinden geçmişti. O zaman, Bitcoin (BTC) ve altcoinler, yılın başından beri biriktirdikleri tüm kârları parçaladılar ve birçoğu düşüş hissi bıraktılar.

Mevcut dalgalanma ile birlikte, piyasadaki fiyat seviyeleri, Bitcoin'in 9.200 doların üzerinde işlem gördüğü Şubat ayında aynı seviyelere döndü. BTC, son 24 saat içinde USD karşısında % 10.34'e varan büyük kazançlar sağlayan boğa koşusuna liderlik ediyor. Yazım sırasında, Bitcoin 9.000 dolarlık alanda işlem görüyor.

Bitcoin'in USD değerinin artmasıyla birlikte, şu anda % 65,7 olan egemenliği de artıyor ve altcoinlerin zemin kaybettiğini gösteriyor. Gerçekten de, alternatif kripto para birimleri, tüm pazar kırmızıya boyanmış olduğu için Bitcoin'e karşı kanıyor.

Hemen hemen tüm altcoinler USD karşısında büyük kazançlar kaydederken, Bitcoin hakimiyeti daha da artmaya devam ettikçe BTC'ye karşı eziliyorlar. En iyi 100 altcoin pazarında, bugünkü ticaret oturumunda sadece iki kripto para birimi Bitcoin'e karşı kâr ediyor.

Siacoin (SC) ve Streamr DATAcoin (DATA), piyasada bugün Bitcoin'in RIO'sunu aşan tek iki önemli altcoindir. USD piyasasında, boğa koşusu her iki kripto paranın da sırasıyla % 28.96 ve % 48.89 oranında işlem gördü. BTC pazarında, SC % 11.33 kazanç elde ederken, DATA % 29.14 arttı.

Neden Bitcoin'e Karşı Dalgalanma?

Bitcoin'e karşı kar ticareti yapan tek altcoin olmak hem Siacoin hem de Streamr projeleri için büyük bir başarı.

Siacoin, merkezi olmayan bir eş ağındaki kullanıcılar için bulut depolama için açık kaynaklı, düşük maliyetli bir çözüm sunarken, Streamr, Ethereum blok zincirine dayanan gerçek zamanlı veriler için açık kaynaklı bir altyapıdır.

Sia projesi kısa süre önce İtalyan Bankacılık Birliği (ABI) için tasarlanan bir blockchain altyapısının başlatıldığını duyurdu. 1919 yılında kurulan ABI, “Spunta Banca DLT” uygulamasını etkinleştirmek için Sia’nın blockchain altyapısını kullanacak.

İtalya’nın en eski bankacılık derneklerinden biriyle işbirliği yapmak, şüphesiz, projeye daha fazla maruz kalma sağladığı için Sia için bir dönüm noktasıdır. Mayıs 2020'ye kadar, yaklaşık 55 İtalyan bankasının, ülkedeki bankalar arasında karşılıklı hesapların mutabakatı için yeni SIAchain tabanlı yönetim sürecini benimsemesi bekleniyor.

 Streamr ise, iki yeni işlem çifti için dünyanın en büyük kripto borsası Binance'a yerel para birimi DATAcoin'i (DATA) ekledi. Binance, platformunda DATA / USDT ve DATA / BUSD işlem çiftleri için destek eklediğini açıkladı. Borsa, yeni çiftlerin eklenmesini kutlamak için 3 milyon DATAcoin tokenına (150.000 $) sahip bir airdrop başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ