Bitcoin'in son fiyat dalgalanması, kripto yatırımcıları ve tüccarlar arasında büyük bir endişe yarattı. Yılın başında yaklaşık 7.000 dolardan başlayan en büyük para, 10.000 doların üstüne doğru çılgınca hareket etti.

İşte Bitcoin Rallisinin İtici Faktörleri

Bitcoin'in son fiyat dalgalanması, kripto yatırımcıları ve tüccarlar arasında büyük bir endişe yarattı. Yılın başında yaklaşık 7.000 dolardan başlayan en büyük para, 10.000 doların üstüne doğru çılgınca hareket etti. Bitcoin'in yaklaşan yarılanması, kripto alanındaki birçok kişiyi fiyat yükselişi beklentisi içerisine sokuyor. Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 9.889,07 dolardan işlem görüyor.

Aralık 2016'da, Bitcoin 1000 dolar seviyelerinde iken, Aralık 2017'ye kadar 20.000 dolara ulaşan bir fiyat rallisi yaşadı. Mevcut fiyat rallisi bir öncekine tam olarak benzemese de, kripto para neredeyse iki yıldır böyle bir ralli görmedi .

BKCM CEO'su Brian yakın zamanda bir röportajda, Bitcoin’in son fiyat rallisinden bahsetti. Bitcoin'in bu yıl neden yüzde 44'ten fazla arttığına dair üç neden belirtti.

Atıfta bulunmasının ilk nedeni yaklaşan Bitcoin yarılanması; Bitcoin yarılanması genellikle fiyat artışına neden olur ve bu arz / talep oranının sonucudur.

Bir koinin fiyatındaki dalgalanma piyasadaki talebi ile doğru orantılıdır. Bitcoin hakkında konuşmak gerekirse, BTC arzı azalırken, BTC için net toplam talep yarıda kaldıktan sonra aynı kalır. Bu, temel olarak Bitcoin’in fiyatının yarı yarıya arttıktan sonra yükselmesine neden olan “negatif arz şoku” olarak adlandırılır. Bu da, topluluğun yarılanmadan önce BTC biriktirmesine neden olur ve bu da fiyat artışını açıklar.

Ayrıca madencilerin, madencilik ödülünün Nisan ayı sonunda 12.5 BTC'den sadece 6.25 BTC'ye yarıya indirileceği için yarılanmadan etkileneceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, koinin fiyatı 10.000 dolar civarında bir yerde kalırsa, madencilerin blok başına sadece 62.500 dolar kazanacağını da kaydetti.

“Madenciler daha yüksek fiyatlar istedikleri için stoklarını satmayı bıraktılar. Daha yüksek fiyatlar bekliyorlar. ”

İkincisi, Bitcoin'in artan kabul oranının da fiyat artışına yol açtığını kaydetti. Bitcoin artık tüm dünyada 'güvenli bir liman varlığı olarak görüldüğünden ve daha fazla insan Bitcoin'e götürdüğünden, bu durum açıklayıcı bir ivme ile netiecelenecek. Daha fazla açıklama yaparak,“Adreslerin büyüdüğünü gördüğünüzde, bu temel bilgilerin geliştiği anlamına gelir.” İfadesini kullanıyor.

 Altcoin rallisini Bitcoin’in fiyat artışının üçüncü ve son nedeni olarak gösterdi. İlginç bir şekilde, görünüşe göre, altcoinler Bitcoin'i geride bırakıyor gibi görünüyor. Örneğin, Ethereum pazarı yaklaşık yüzde 70 oranında arttı; Binance Coin yüzde 35 arttı ve XRP bile Bitcoin'in önünde. Bununla birlikte, daha büyük resim, her cephede Bitcoin'in piyasaya çok uzun bir süre liderlik edecek şekilde ayarlandığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ