Bitcoin ile ilgili olarak yayınlanan yeni bir rapora göre, her gün hareket halindeki BTC miktarının şimdi 2,33 milyar dolar olduğu değerlendiriliyor.

Bitcoin ile ilgili olarak yayınlanan yeni bir rapora göre, her gün hareket halindeki BTC miktarının şimdi 2,33 milyar dolar olduğu değerlendiriliyor.

Bu rakam 2019'da önemli ölçüde artmasına rağmen, kripto veri toplayıcısı Coin Metrics, rakamın, 2017'nin sonunda Bitcoin’in parabolik boğasının zirvesinde ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında olduğunu söylüyor.

Rakam, Bitcoin’in gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) ölçümüne yönelik bir girişim. Ancak Coin Metrics, Bitcoin transferlerini geleneksel ekonomilerde taşınan mal ve hizmetlerin piyasa değeriyle karşılaştırmayı denemenin zorluğunu vurgulamakta.

“Düzeltilmiş transfer değeri, muhtemelen GSYH ile yönlü olarak ilişkili olsa da, gerçek GSYİH rakamını iki nedenden ötürü belki de birkaç büyüklük derecesi ile aşmakta.

Birincisi, mal ve hizmet alımlarını içeren işlemlerin toplam faaliyetin küçük bir bölümü olması muhtemel.

İkincisi, mal ve hizmet alımlarını içeren işlemlerden dolayı bu ölçüm, açıkça GSYH hesaplamasından hariç tutulan ara malların (yani, nihai ürün oluşturmak için kullanılan bir ürün) alımlarını kapsamaz.”

Raporda ayrıca, Bitcoin’in şu anki fiyatı olan 9.235 dolarlık değerde bile madencilerin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesi için yılda 6 milyar dolardan fazla BTC satması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Ripple ve XRP

Ripple, sınır ötesi müşterileri için yeni bir özellik ortaya çıkardı: RippleNet Home.


Bu uygulama ağdaki finansal kuruluşlara, fiat ve XRP işlemleriyle ilgili verileri analiz etmek ve birbirleriyle bağlantı kurmak için kullanabilecekleri bir merkez vermek üzere tasarlanmış durumda.

Ethereum

Ethereum merkezli geliştirme stüdyosu ConsenSys, Ethereum ağı hakkında 2019’a yönelik genel bir bakış açısı yayımladı.

Rapora göre, 89 ülke şu anda Ethereum düğümleri çalıştırıyor, 2.652 merkezsiz uygulama (DApps) Ethereum'a dayanıyor ve 200 bin 360 geliştirici ağ üzerinde çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ