2019'a baktığımızda, altcoin XRP yıl boyunca fiyatında büyük bir düşüş yaşadı. Şu anda 0.193 $ olarak fiyatlandırılan XRP, yıllık düşük seviyesinde.

XRP’nin fiyatına rağmen, altcoin 8.39 milyar dolarlık piyasa değeriyle üçüncü en büyük kripto para olarak duruyor. Ayrıca, Grayscale’in raporu da XRP’nin “hem finansal hem de bireysel kullanıcılar arasında ivme kazandığını” öne sürdü. CryptoDiffer’in son raporu daha fazla fikir verdi.

CryptoDiffer’in en son raporu, önde gelen kripto para borsası Coinbase'de tutulan en iyi kripto paralara odaklandı. Rapora göre Bitcoin, Coinbase'de en fazla tutulan paraydı, 89 günlük tipik bekleme süresi, Ethereum’un ETH'sini hemen takip etti ve altcoin için tipik bekleme süresi yaklaşık 105 gündü.

Litecoin, 125 günden fazla bekleme süresi ile üçüncü sırada yer aldı. Daha az bilinen para ZRX yaklaşık 142 günlük en yüksek tutulma süresine sahipti. Ethereum Classic'in VB'si yaklaşık 130 günlük ikinci en yüksek tutma süresine sahipti.

Grafiğin bir başka dikkate değer yönü, kripto para birimlerinin ticaret aktivitesini ortaya çıkardı. XRP'nin diğer önemli para birimlerinin önünde olduğu yer burası. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, XRP satıldığından daha fazla satın alındı.

XRP'nin yaklaşık yüzde 76'sı satın alındı, bu da onu en yüksek satın alınan kripto para birimi haline getirdi ve kripto para biriminin sadece yüzde 24'ü satıldı. Yüzde 74 ile Bitcoin, Coinbase'de en çok satın alınan ikinci kripto paraydı ve kral koinin yaklaşık yüzde 26'sı satıldı. ETH ve LTC, satın alma faaliyetlerinin sırasıyla yüzde 66 ve yüzde 56'sını kaydetti. Bir Twitter kullanıcısı da aynısını onayladı.

MakerDAO’nun DAI ve Brave’nin Basic Attention Tokenı [BAT] en düşük alım aktivitesini ve en çok satan aktiviteyi kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ