Metaverse alanı giderek ilgi çekmeye başlayınca biz de bu alanda yer alan en büyük metaverse projelerini sizler için derlemeye çalıştık.

Metaverse alanı giderek ilgi çekmeye başlayınca biz de bu alanda yer alan en büyük metaverse projelerini sizler için derlemeye çalıştık. Haydi! Bakalım bu projelere.

İlk projemiz Decentraland. Decentraland en büyük metaverse evrenlerinden biri. 90 bin 601 parsel araziye sahip. Decentraland kullanıcılara istediklerini inşa etme izni veriyor. Samsung, New York’taki meşhur Samsung 837mağazasını Decentraland’a taşımıştı. Samsung’un bu hamlesi, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bu evrenin kripto para birimi olan MANA’ya değer üstüne değer katmıştı.

İkinci proje ise The Sandbox. Sandbox bir oyun metaverse’ü. 2011 yılında oyun şirketi Pixowl tarafından yaratıldı. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu kripto para birimi ise SAND. Önemli bir metaverse koini olan The Sandbox(SAND) projesi, son zamanalrda yatırımcıların gözdelerinden biri ahline geldi. İlginç bir gelişme olarak Amerikalı rapçi Snoop Dogg, burada sanal köşk inşa etmeye başladı bile. The sandbox ayrıca geçtiğimiz ay Adidas ile işbirliğine gitmişti.

Üçüncü proje ise Ethereum blok zinciri tabanlı AR ve VR deneyimleri  içeren metaverse platformu olan OVR. Platform, gerçek ve sanal dünyayı arttırılmış gerçeklikle birleştiriyor. Diğer taraftan OVR platformu üzerinden dünyanın her yerinden arsa almak mümkün. Türkiye’den 20 bin parsel satılmış. Bu satılan parsellerin 11 binden fazlası ise İstanbul’dan. OVR ile metaverse deneyimi ile yaşayabiliyorsunuz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ