Ripple, Bank of America ile Ortaklığını Duyurdu

İşte Kripto Para Alanında Haftanın Önemli Gelişmeleri

Ripple, Bank of America ile Ortaklığını Duyurdu

Ripple (XRP), uzun zamandır konuşulan Bank of America ortaklığını web sitesi üzerinden duyurdu. Birçok finans kuruluşunun aktif olarak kullandığı RippleNet teknolojisi artık Bank of America tarafından da kullanılacak. Ripple bu gelişmeyi web sitesi üzerinden ortaklarımız kısmına Bank of America’yı ekleyerek duyurdu. Ripple’ın geliştirmiş olduğu RippleNet platformu finans kuruluşlarının birbirleri arasında daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde işlem yapabilmesini sağlıyor. Özellikle yurt dışı ödemeleri için kullanılan bu teknoloji bankalara geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla daha etkili bir alternatif sunuyor.

Ethereum 2.0 Sözleşmesi İçin Sona Yaklaşıyoruz

Ethereum 2.0 sözleşmesi için sona yaklaşıyoruz. Sözleşme 1 Aralık itibariyle sona erecek. Ethereum 2.0 ile birlikte mevcut sürümde yer alan Proof of Work (İş İspatı) mekanizması yerini Proof of Stake (Pay İspatı) fikir birliği mekanizmasına bırakacak. Enerji tüketimi azalacak ve ağın daha fazla işlem işleme özelliği olan ölçeklenebilirliği artacak. 1 Aralık tarihine kadar ağ üzerinde 16.384 doğrulayıcı sayısına erişilmesi gerekmekteydi. Bu sayı geçtiğimiz hafta itibariyle tamamlandı. Sözleşme gereken doğrulayıcı ve ETH sayısını aşarak %160’lık bir tamamlanma oranına ulaştı. Son güncelleme ile sözleşmeye yaklaşık olarak 839 bin ETH kilitlenmiş durumda.

Pizza Hut Kripto Paralar İle Ödeme Alacak

Kripto paralar ile ilgili gün geçtikçe artan anlaşmalar ve ödeme aracı olarak kabul edilmesi gibi gelişmelerin önü kesilmiyor. Özellikle Güney Amerika dikkate alındığında oldukça büyük adımlar atılmakta ve birçok işletmede yalnızca kripto paralarınızı kullanarak alışveriş yapılabilmekte. Özellikle Dash, Venezuella’daki bu gelişmelerde başrol oyuncusu konumunda yer almakta. Venezuella’daki kriz durumunu fırsata çeviren Dash, birçok yiyecek içecek, alışveriş merkezi ve otelde ödeme aracı olarak kullanılıyor. Son olarak ünlü pizza restoranı, Pizza Hut, Venezuella’da yer alan tüm şubelerinde kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Tüketicilerin tercihleri bizim için çok değerlidir. Günümüzde kripto para teknolojisinin gelişimi ile insanlar daha rahat alışveriş yapabilmektedir. Pizza Hut olarak tüketicilerimizin istekleri doğrultusunda hareket ederek, teknolojik gelişmeyi takip etmekten oldukça memnunuz.” ifadelerine yer verildi.

Ripple, Moneygram Hisselerinin Üçte Birini Satıyor

Blockzincir ödemeleri ile bilinen Ripple, Moneygram’da sahip olduğu hisselerin üçte birini satma kararı aldı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bildirim ile Ripple sahip olduğu 12.2 milyon hisenin 4 milyonunu satacağını bildirdi.

Teknik Gelişmeler:

  • Cosmos Stargate Testnet’i çıkardı.
  • Guggenheim Partners Bitcoin Fonu’na yatırım yaptı
  • Matic, insanların ve işletmelerin karbon ayak izlerini azaltmalarını sağlayan Creol Control ile anlaştı.
  • Contentos, Stream Protokolü ile ortaklık gerçekleştiriyor.
  • QuarkChain, 2020 Bilim Forumu’na katıldı.
  • IOTA, Kasım 2020 Güncellemesi gerçekleştirildi.
  • ICON Blokzincir ağı, ICONFi'yi başlattı.

Gelecek Haftanın Etkinlikleri

  • Swipe (SXP) : Swipe, Swipe X isimli Platformunun çıkışı gerçekleştirecek.
  • QuarkChain (QKC) : Kasım ayı “Her şey sor” etkinliği gerçekleştirilecek.
  • Ethereum (ETH) : Ethereum 2.0 için 1 Aralık tarihi sona erecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ