Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde 50 bin dolar seviyesine kadar yükselişinin ardındaki itici gücün ne olduğunu herkes merak ediyordu.

Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde 50 bin dolar seviyesine kadar yükselişinin ardındaki itici gücün ne olduğunu herkes merak ediyordu. Kripto paraları uyandıran temel sebebin tahvildeki tehlike çanları olduğu vurgulanıyor.

Konunun ayrıntıları gerçekten de ilginç. Başta Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası yani FED olmak üzere merkez bankalarının enflasyon ile mücadele etmek amacıyla faiz artırımlarını öngörülenden daha erkene alma ihtimali küresel piyasalarda tahvil satışlarının artmasına neden oldu.

Bu gelişme kripto para piyasalarının ise canlanmasına sebep olarak gösteriliyor. Bitcoin bir ralli ile 48 bin dolar seviyesine kadar yükselip bir miktar geri çekilirken 2022 yılının tüm kayıpları giderilmiş durumda.

Diğer taraftan ABD Başkanı Joe Biden’ın devlet kurumlarına verdiği kripto paralara daha fazla odaklanmaları yönündeki talimatın kripto para piyasasına olumlu yansıdığı ifade ediliyor.

Bu yaklaşıma rağmen Stratejist David Woo Biden’ın bu hamlesinin kripto paraların geleceği için olumsuz bir durum anlamına gelebileceğini vurguluyor. Kripto para piyasasının toplam değerinin 2 trilyon doları aştığını belirtelim…

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ