Kripto ayı piyasasının ne zaman sona ereceğini belirlemenin en iyi yolu, bunu gerçekleştirebilecek olası olayları analiz etmektir.

İşte Mevcut Kripto Ayı Piyasasını Tersine Çevirebilecek 5 Önemli Olay

Kripto ayı piyasasının ne zaman sona ereceğini belirlemenin en iyi yolu, bunu gerçekleştirebilecek olası olayları analiz etmektir.

Bitcoin'i daha fazla ülkede yasal bir ihale olarak benimsemek ve kriptoların büyük bir firma tarafından ödeme seçeneği olarak entegrasyonu bu tür iki olaydır.

Resmi olarak, kripto piyasası artık düşüşte. Bu nedenle, birçok kripto yatırımcısı alçakgönüllü oldu. Bu gerileme, birçok kripto yatırımcısının dijital varlık yatırımlarından zarar kaydetmesiyle kripto fiyatlarında büyük bir düşüşe neden oldu. Bu nedenle, kripto alanındaki sıcak tartışma, kripto kışının ne zaman biteceğine dair tahminler oldu.

Bununla birlikte, deneyimli endüstri analistleri, herhangi bir kripto kışının sonunu tahmin etmenin mümkün olmadığına kuvvetle inanıyor. Bunun yerine, piyasayı bu düşüş koşullarından çekebilecek olası olayları analiz etmek daha iyidir. Aşağıda kripto pazarını bir toparlanma yoluna itebilecek en iyi beş katalizör bulunmaktadır.

Ethereum'un PoS'a Başarılı Geçişi

Son beş yılda, birçok piyasa katılımcısı, Ethereum ağının bir pow'dan iş kanıtı bir pos  pay kanıtı ağına geçişini bekliyordu. Birçok aksilik, anahtarı etkiledi. Ancak, genel testteki birleştirme denemesinin başarısı, geçişin her zamankinden daha yakın olduğunu gösteriyor.

Geçiş başarılı olursa, onu çevreleyen yutturmaca kripto pazarını olumlu yönde etkileyebilir. Anahtar, daha fazla ölçeklenebilirlik ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile sonuçlanırsa, pazarı da olumlu yönde etkileyecektir. Bununla birlikte, hype'ın kaybolabileceğini ve kriptoların 'pre-hype' fiyatlarına dönebileceğini belirtmekte fayda var.

Spot Bitcoin ETF'sini Onaylama

SEC henüz ABD pazarı için herhangi bir spot Bitcoin ETF'sini onaylamadı. Bu nedenle, birini şimdi onaylamak, kripto piyasasının iyileşmesine neden olabilir. ABD SEC, Winklevoss ikizlerinin bir BTC ETF teklifi sunan ilk kişi olduğu 2017 yılından bu yana birkaç BTC ETF teklifini reddetti.

SEC, kripto piyasasının kolayca manipüle edilmesi nedeniyle herhangi bir spot BTC ETF'yi onaylamadığını sık sık belirtiyor. Ayrıca piyasada yatırımcı koruması için yeterli politika bulunmadığını belirtiyor. Bu nedenle, ABD mali düzenleyicisi şimdi bir tane onaylarsa, büyük ölçekli yatırımcılar kripto piyasasına yatırım yapmakla daha fazla ilgileneceklerdir. Nakit enjeksiyonları kripto piyasasının iyileşmesine yol açabilir.

ABD Fed'in Kolay Para Politikalarının Dönüşü

Son üç yılda Fed, sıfıra yakın faiz oranlarıyla çeşitli kolay para politikaları uygulamıştır. Ancak bu yılın başlarında ABD Merkez Bankası, faiz oranlarını ilk kez yüzde 0,25 artırdı. Ayrıca, ilk seferden bu yana oranları iki kez artırdı. Şu anda, kıyaslama oranları yüzde 1,5 ile yüzde 1,75 arasında değişiyor.

Oran artışları kripto fiyatlarının düşmesine neden oldu. Mart 2022 ile şimdi arasında, Bitcoin'in fiyatı 28.000 $ düştü. Fed, kolay para politikalarını yeniden benimseyebilirse, kripto alanına daha fazla nakit enjeksiyonu olacaktır. Böylece, bir kripto pazarının toparlanmasına yol açar.

Bitcoin'i Yasal Bir İhale Olarak Benimsemek

Şimdilik, El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin'i yasal bir ihale olarak kabul eden tek ülke. Kripto savunucuları bu başarıyı kutlarken, bu ulusların benimsenmesi daha geniş bir benimseme ile sonuçlanmadı. Ancak, Japonya veya Almanya gibi önde gelen ekonomiler Bitcoin'in yasal bir ihale olarak kabul edildiğini duyurursa bu durum değişebilir.

Gıda kıtlığı, çatışmalar ve diğer makroekonomik sorunların artmasıyla birlikte, birçok yetkili standartların dışında düşünmeye başlıyor. Bu nedenle, fiat para birimlerinin satın alma gücü düşmeye devam ederse, üst düzey bir ekonomi yakında Bitcoin'i bir para birimi olarak kabul edebilir.

Büyük Bir Şirket Tarafından Kripto Ödemelerinin Entegrasyonu

Daha geniş kripto benimseme eksikliği, birçoğunun günlük alımlarında kriptoları Bitcoin dahil kullanmamayı tercih etmesinin bir nedenidir. Kripto işlemlerini yürütmenin dolaylı yolları olsa da, bu tür işlemleri doğrudan blok zinciri ağında gerçekleştirmenin sınırlı yolları vardır.

Elon Musk, blok zinciri tabanlı ödemelerin entegrasyonunun, bu amaçla kullanılan token için büyük bir pazar rallisine yol açabileceğini birkaç kez kanıtladı. Bu nedenle, elma veya amazon gibi büyük bir firma kripto ödemelerini entegre ederse, kripto piyasasının yükselmesine neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ