Binance, Nisan ayında hacim açısından en iyi oyuncu olarak ortaya çıkıyor.

İşte Nisan Ayında Hacim Açısından Bitcoin Borsaları

Bitcoin’in blok ödül yarıya indirilme etkinliğine yaklaştıkça spot pazarda hızlı değişiklikler oldu. Bitcoin pazarı 30 Nisan'da en yüksek ikinci işlem gününü gördü. BTC'nin fiyatı hiçbir yerde 9000 dolara yakın değildi, ancak piyasadaki yükseliş rallisi koinin fiyatını 8.200 $ 'dan 9800 $' ın biraz üzerine taşıdı. Spot pazarındaki bu keskin artış, maksimum ticareti tetikledi ve BitMEX'in son raporuna göre 66,2 milyar dolarlık ikinci en yüksek hacim rekoruna ulaştı.

Fiyat hareketinin ve işlemlerin derinlemesine analizinden sonra, daha düşük seviyeli borsaların bu değere en büyük katkıda bulundukları kaydedildi. Alt kademe borsalar hacmi 48.3 milyar dolar, üst kademe borsalar hacmi ise 17.9 milyar $ 'ı buldu. Tarihi günlük hacim kaydına daha az katkıda bulunmasına rağmen, 30 Nisan üst düzey borsalar tarihindeki en yüksek işlem günlerinden biriydi.

Ancak, Bitcoin pazarında düzeltilmiş bir düzeltme olarak, değeri bir sonraki saatte 9 bin doların altına geriledi. En üst seviye borsa olan Binance, işlem hacminin çoğunu temsil etti [BTC / USD piyasası] ve 11: 00'de BST'de toplam 15 milyon dolar işlem gördü. Söz konusu zamanda Binance, en üst kademe borsaların yedisi arasındaki toplam işlem hacminin yaklaşık% 50'sini oluşturdu.

30 Nisan'daki kümülatif hacime daha az katkıda bulunmasına rağmen, Binance ve OKEx gibi üst düzey borsalar, Nisan ayında hacim açısından en iyi oyuncular olmaya devam etti. Borsalar 29 ve 30 Nisan'da meydana gelen ani dalgalanmalardan yararlanabildi. Verilere göre 30 Nisan'da Binance 3,6 milyar dolar, OKEx ise 2,5 milyar dolar işlem gördü. Yarıştaki bir sonraki en iyi borsa, 818 milyon dolarlık ticaret kaydeden Coinbase oldu.

 Bitcoin piyasası, 2 saat içinde % 2.86 oranında arttığı ve 9.530.79 $ fiyat aralığında seyrettiği için, baskı zamanında büyük volatilite fark ediyor. Bu ani fiyat hareketi, BitMEX'te 10.2 milyon dolarlık tasfiyeyi tetikledi, ancak Skew tarafından sağlanan verilere göre hem long hem de short poziyonlar tasfiye edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ