International Money Express, Ripple (XRP) ödeme ağına katıldı

İşte Ripple (XRP) Fiyatının Artmasının Nedeni

Intermex, ABD'deki Meksika'dan en büyük ödeme hizmeti sağlayıcılarından biridir. 100.000 ödeme yeri içeren bir ağ aracılığıyla yılda 30 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştiriyor ...

Öncelikle Latin Amerika ve Karayip koridoruna odaklanan bir para havale hizmetleri şirketi olan International Money Express, Inc. (Intermex), bugün küresel ödemeler için kurumsal blockchain çözümleri sağlayıcısı Ripple ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ortaklık, Intermex'in Ripple'ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürününü kullanmasını sağlayacak. Intermex, şirketin küresel para gönderen küresel finansal kurumlar ağı RippleNet'e katılacak.

Intermex, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika arasındaki daha hızlı, şeffaf sınır ötesi havale hizmetleri için RippleNet'ten yararlanacak.

ODL, Ripple defteri varlığı XRP’yi, gönderen ve alan para birimleri arasında gerçek zamanlı bir köprü olarak kullanıyor. Sınır ötesi ödemelerde ön finansman hesaplarına duyulan ihtiyacı hafifletiyor. ODL, USD-MXN, USD-PHP, AUD-USD ve PHP ve EUR-USD'den oluşan koridorlarda mevcut durumda. APAC, EMEA ve LATAM genelinde ek koridor planları 2020 için geliştirilmekte. Intermex CEO'su, Bob Lisy yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Ripple ekibiyle ortaklığa başlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz ve büyümeyi artırmak ve daha fazla verimlilik sağlamak için RippleNet ve ODL'de yeni çözümler uygulamayı dört gözle bekliyoruz.”

 Gelişmenin ardından XRP fiyatında önemli gelişmeler yaşandı. Son 24 saatte XRP % 11 artış göstererek 0,28 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ