İsviçre Alpleri'ndeki büyük otel artık kripto ödemelerine izin veriyor.

Chedi Andermatt, yüksek sezonda gecelik 1.300 franka veya yaklaşık 0.03 BTC veya 0.45 ETH'ye kadar düşen 123 oda ve süite sahiptir.

Dört yıllık tartışmanın ardından, İsviçre Alpleri'nin lüks bir bölgesinde bulunan beş yıldızlı bir otel, konuklardan ödeme olarak Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) kabul etmeye hazırlanıyor.

İsviçreli haber kuruluşu Blick'in 26 Ağustos tarihli haberine göre, Chedi Andermatt otelindeki misafirlerin artık Bitcoin veya Ether kullanarak 200 İsviçre Frangı'ndan (yaklaşık 218 $) fazla olan faturaları ödemelerine izin veriliyor. Fiyatlar, herhangi bir oynaklık riskini azaltmak için görünüşte hala fiat olarak belirlendi ve otel, alınan herhangi bir kripto para birimini hemen franka dönüştürdü.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Otelin genel müdürü Jean-Yves Blatt, “Kripto para birimlerinin otel operasyonlarında da bir geleceği olduğunu uzun zamandır biliyoruz. Kripto para ödemelerinin artan yayılımı ve kabulü sırasında, misafirlerimize güvenli bir ödeme aracı olarak kripto paralar sunabilen ilk İsviçre lüks otellerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz" açıklamasında bulundu.

Birçok işletme dijital varlıkları benimsemeye başlarken, İsviçre uzun zamandır kripto kullanıcılarına dostane davranıyor. Genellikle “Kripto Vadisi” olarak anılan İsviçre Zug kantonu, bölgede çeşitli amaçlar için yaygın olarak kabul edilen tokenlere ek olarak birçok blok zinciri ve kripto firmasına ev sahipliği yapmakta. Şubat ayında Zug, sakinlerin ilk kez kriptoda vergi ödemesine izin vereceğini duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ