Bir İsviçre Bankası, Goldman Sachs'ın Bitcoin'in (BTC) ne bir varlık sınıfı ne de uygun bir yatırım olduğunu ilan eden yakın tarihli bir raporuna yanıt veriyor.

İsviçre Bankası’ndan Bitcoin Hakkında Görüş Beyan Eden Goldman Sachs Açıklaması

Bir İsviçre Bankası, Goldman Sachs'ın Bitcoin'in (BTC) ne bir varlık sınıfı ne de uygun bir yatırım olduğunu ilan eden yakın tarihli bir raporuna yanıt veriyor.

Swissquote’un dijital varlık başkanı Chris Thomas rapora noktadan noktaya bir açıklama yaptı. Geleneksel pazarlardaki Bitcoin'in volatilitesi ve vahşi dalgalanmaları arasında bir karşılaştırma ile rapora başlıyor.

“Kesinlikle, Bitcoin 12 Mart 2020'de % 37 düştü. Ve sadece bir ay sonra, petrol piyasaları 24 saat içinde % 333 düştü, yaklaşık 10 kat daha büyük bir düşüş ve bir noktada varil başına düşük bir eksi 40 $ değerine ulaştı. Aralık 2019'da Goldman Sachs, 2020'ye kadar ortalama petrol fiyatının varil başına 63 $ olacağını tahmin etti. ”

Goldman’ın yatırımların başkalarının daha yüksek bir fiyat ödemesi ihtiyacına indirgenmemesi gerektiği yönündeki iddiasıyla ilgili olarak Thomas, geleneksel piyasaların sermaye takdiri varsayımı üzerinde de işlev gördüğünü söylüyor.

“Satın alma (veya satma) için nihai karar, fiyatın daha yüksek (daha düşük) olacağına inandığımız ve dolayısıyla bir başkasının o yatırım için daha yüksek (daha düşük) bir fiyat ödemek isteyip istemediğiyle ilgilidir ...

Bitcoin ve diğerlerini seç, gerçekleşmekte olan paradigma değişiminin arkasındaki itici güçtür. Goldman Sachs, bu yeni varlık sınıfının kriptografik ilkelere dayanan güçlü temellerini ve hepsinin olmasa da varlıkların tokenleştirileceği ve ticaretinin demokratikleştirileceği bir dünyayı görmezden geliyor. ”

Bitcoin'in esasen suçlular için bir araç olduğu uzun süredir devam eden anlatıya gelince, Thomas, Chainalysis'in Ocak 2020'de sonuçladığı kripto işlemlerinin sadece % 0,08'inin karanlık ağ pazarlarından kaynaklandığını ve suç faaliyetinin toplam aktivitenin sadece % 1,1'ini temsil ettiğini belirtti. .

Bernard Madoff’un fiat dünyasındaki 65 milyar dolarlık aldatmaca, kripto para birimi dünyasındaki aldatmacaları büyüklük açısından cüceler. Son olarak Thomas, Fidelity Investments ve JP Morgan gibi büyük finans kurumlarının alana girecek kadar emin olduklarını, finans kurumlarının kripto para biriminin bir geleceğe inandığını gösteriyor.

Güvenlik ve özel anahtarların yönetimi kripto para birimi alanında hala sorun olmasına rağmen, Thomas Swissquote gibi bankaların güvenliği koruduğunu ve hack durumunda mevduat sigortası talep edebileceğini savunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ