Kripto dostu ülkelerden birinin lideri Ueli Maurer, Facebook’un Libra’sının şu anki haliyle başarı şansı olmadığını düşünüyor.

İsviçre Cumhurbaşkanı Ueli Maurer: Libranın Şansı Yok

Facebook'un Libra projesi, 18 Haziran'da gerçekleşen duyurunun ardından altı aydan fazla bir süre korkutucu eleştirilerle karşılaşmaya devam ediyor.

Reuters'in haberine göre, İsviçre Cumhurbaşkanı Ueli Maurer kısa süre önce 2019'un en tartışmalı kripto para birimini paylaşarak mevcut durumu itibariyle şansı olmadığını iddia etti.

İsviçre merkezli yayıncı SRF'ye verdiği demeçte, "Bence (Libra’nın şu anki haliyle bir şansı yok), çünkü merkez bankaları bunu destekleyen para birimlerini kabul etmeyecekler” ifadelerini kullanıyor.

Facebook liderliğindeki kripto çabasının şimdiki haliyle başarısız olduğunu da sözlerine ekledi.

Maurer'in yorumları, Visa ve Paypal da dahil olmak üzere Cenevre merkezli Libra Derneği'nin birçok üyesinin Ekim ayında gemiyi terk etk etmesi sonrasında geldi. Hem Facebook CEO'su Mark Zuckerberg hem de Calibra başkanı David Marcus, ABD Kongresi tarafından Libra kripto parası ile ilgili sunum yaptı.

 Bununla birlikte, sosyal medya devi, dünyanın dört bir yanından politikacıların ve düzenleyicilerin yoğun baskısına rağmen projeyi terk etmeyi planlamıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ