İsviçre Finans Düzenleyicisi ICO Prosedürlerini İncelemekte.

İsviçre'nin en büyük finansal piyasa düzenleyicisi, medyaya açıklanmayan sayıda ICO uygulamalarını araştırmaya başlamıştır.

İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu, düzenleyici yasalarının ihlal edilip edilmediğini belirlemek için birçok ICO ugulamalarını incelediğini açıkladı.

Özellikle de, İCO'ların kara para aklama, menkul kiymetler ve toplu yatırımla ilgili yasaları izleyip izlemediklerini denetlemek niyetindedirler.

FİNMA şöyle bir açıklamada bulundu; “Bazı açılardan, ICO/token oluşturma ve finansal piyasa işlemleri arasında yakın benzerlikler vardır. Finansal piyasa yasalarının bir veya daha fazla yönü ICO kampanyalarını çeşitli modellere göre kapsamaktadır. Bu sebepten İCOlar incelemeye girmiştir.”

İsviçre'de İCO prosedürlerinin incelenmeye başlaması aslında hiç te şaşırtıcı değil. Örneğin, Güney Kore hükümeti, token satışlarının yerli sermaye piyasası kanunlarına aykırı olduğunu belirterek ICO'ları kısıtlamaya başıadı. Aynı tepkiyi, bu ayın başlarında Çin'den de gördük.

İsviçre'deki durumların nasıl gelişeceğini daha sonra izleyeceğiz. FINMA'ya göre ICO'lar, üçüncü taraf aracıları bulunmadığı ve kendi platformlarında başlattıkları için İsviçre yasalarına göre düzenlenmesi gerekmektedir. Ancak bu ICO'ların yasal yükümlülüklerden tamamen muaf olduğu anlamına da gelmemektedir.
Kaynak;

https://www.coindesk.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ