Kripto Vadisi'nin blockchain girişimleri, Zug Kantonuna gönderilen bir talep reddedildikten sonra İsviçre hükümetinin COVID-19 yardımından bir şey almayacak.

İsviçre Hükümeti, Blok Zinciri Girişimleri İçin COVID-19 Yardım Talebini Reddetti

Kripto Vadisi'nin blockchain girişimleri, Zug Kantonuna gönderilen bir talep reddedildikten sonra İsviçre hükümetinin COVID-19 yardımından bir şey almayacak.

Zug’un finans direktörü Heinz Tännler, geçen ay blockchain endüstrisi için 100 milyon CHF (103 milyon $) yardım paketi istedi. Tännler, yerel blockchain şirketlerinin de diğer fintech girişimleri gibi bir teşvik paketini hak ettiğini savundu, çünkü koronavirüs pandemisi işlerini de ciddi şekilde etkiledi. Yerel Alman gazetesi Tages-Anzeiger'in raporuna göre, Tännler'in teklifi Zug hükümet konseyi tarafından reddedildi. Raporda, yardım paketi isteyen bir düzine sektörden, blockchain'in isteği reddedilen tek kişi olduğu belirtiliyor.

Haberler, blockchain endüstrisine büyük bir darbe indiriyor. COVID-19'un birçok ekonomiyi durdurmasıyla İsviçre korunmadı ve Crypto Valley’in girişimleri en kötü durumlardan biri oldu. Geçen ay yayınlanan bir rapora göre, Zug'daki blockchain girişimlerinin% 80'i altı ay içinde iflas edecekti. İsviçre Blockchain Federasyonu, girişimlerin yaklaşık% 60'ının çalışanlarını işten çıkarmak zorunda olduğunu ve COVID-19 yardımına başvuranların sadece% 30'unun verildiğini bildirdi.

 Blockchain girişimlerinin pandeminin ortasında bir yardım paketi reddedilmesine rağmen, İsviçre federal hükümeti bu sektör için 159 milyon dolarlık bir yardım paketi yayınladı. Kripto Vadisi'nin yeni başlayanların geçerli seçeneği, ticari bir bankadan kredi almak için başvurmaktır; federal hükümet, Zug Kantonu'nun diğer% 35'ini kapsadığı için kredinin% 65'ini kapsamaktadır. Startup Genome'un raporuna göre, küresel olarak yeni başlayanların% 74'ü tam zamanlı çalışanlarının bazılarını feshetmek zorunda kaldı ve yeni başlayanların sadece% 41'i üç ay boyunca çalışacak kadar var. Koronavirüs pandemisi dünya ekonomisini durma noktasına getirdi. Dünya ticaret örgütü, küresel ticaretin bu yıl% 32'ye kadar düşeceğini öngörmüştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ