İsviçre merkezli ipotek bankası Hypothekarbank (“Hypi”) Lenzburg, bankanın kripto para ve Blockchain firmaları için hizmet sunumlarını genişletmek için İsviçre kripto varlık yöneticisi TokenSuisse ile ortaklık kurdu.

İsviçre İpotek Bankası Hypi Lenzburg, Kripto Varlık Yöneticisi TokenSuisse ile Ortaklık Yapıyor

İsviçre merkezli ipotek bankası Hypothekarbank (“Hypi”) Lenzburg, bankanın kripto para ve Blockchain firmaları için hizmet sunumlarını genişletmek için İsviçre kripto varlık yöneticisi TokenSuisse ile ortaklık kurdu. Gelişme, bankanın resmi Twitter hesabında ve 25 Mart'taki bir TokenSuisse basın bülteninde duyuruldu.

Hypi Lenzburg’un CEO’sunun, daha önce geçen yıl haziran ayında kripto ve blokaj yapan firmalara borç verme hizmetleri desteğini başlatan eski bir programcı olan Marianne Wildi'nin başkanlık ettiği bildirildi.

TokenSuisse AG, Zug tabanlı bir kripto para varlığı ve Blockchain yatırım danışmanlığı firması ve kripto-fiat ödemeleri firması TokenPay'in resmi bir ortağıdır. Finansal medya haber ajansı FinNews'in bildirdiği gibi firma, bu Şubat ayında dünyanın ilk küresel çoklu kripto varlık sertifikasını ve ardından kripto para gizlilik sertifikasını başlattığını iddia ediyor.

Banka, medyaya mevcut tekliflerini TokenSuisse ile işbirliği yaparak Blockchain ve kripto para alanında daha da geliştirmek istediğini söyledi.

Kısa süre önce bildirildiği üzere, Hypi Lenzburg, bu Ocak ayında, Seba’nın merkeziyetçi olmayan yazılımının Hypi’nin geleneksel bankacılık sistemi olan Finstar’da uygulanmasına olanak sağlayacak olan İsviçre kripto para bankası Seba ile bir anlaşma imzaladı. Ortaklığın ayrıca Seba'nın Finstar'ı kripto para birimleri ve diğer Blockchain bazlı ürünlerle yapılan işlemleri işlemek ve depolamak için kullanmasına izin verdiği bildiriliyor.

Seba, özellikle 2019 yılının ilk yarısında İsviçre mali düzenleyicisi, İsviçre Finansal Piyasası Denetleme Kurumu'ndan bankacılık ve menkul kıymet lisansı almayı beklemektedir. Onaylanırsa, lisans bankanın diğer bankalar ve yatırımcılarla yasal olarak kripto ticareti ve yatırımları yapmasına izin verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ