İsviçre'nin en büyük bankalarından olan UBS, yatırımcıların kripto paralardan uzak durması konusunda açıklamalarda bulundu.

İsviçre Merkezli Dev Bankadan Çarpıcı Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

İsviçre'nin en büyük bankalarından olan UBS, yatırımcıların kripto paralardan uzak durması konusunda açıklamalarda bulundu.

Açıklama sert düşüş dalgasının ardından geldi

Kripto paralardaki sert düşüş dalgasının ardından İsviçre'nin en büyük bankalarından UBS tavsiye niteliğinde bir açıklamada bulundu. Kripto paralara yatırım yapacaklara ilişkin olarak Banka yatırımcılara, kripto paralardan uzak durmalarını ve daha az riskli varlıklara yatırım yapmalarını önerdi.

Denetim konusu

UBS analistleri küresel ölçekte düzenleyici kuruluşların kripto para piyasasında denetimi artıracaklarını açıkladı. Yapılan değerlendirmede Çin'in düzenleyici kuruluşunun kripto paralar konusunda attığı adımlar vurgulandı. ABD ve İngiltere tarafından da regülasyonlar için adımlar atılacağı belirtildi.

Analistler raporda şu ifadelere yer verdi:

"Regülatörler piyasada denetimi artırma niyetinde olduklarını beyan ettiler ve gösterdiler. Bu ortamda yatırımcıların kripto para piyasasında uzak durmalarını ve portföylerini daha az riskli varlıklara yönlendirmelerini öneriyoruz."  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ