İsviçreli merkezli kripto para birimi bankası SEBA, hayata geçirmek için yasal izin aldı. Banka şu anda faal halde ve BTC, ETH, XLM, LTC, ETC'yi destekliyor.

İsviçre Merkezli Kripto Para Birimi Bankası SEBA’ya Yasal İzin

İsviçreli merkezli kripto para birimi bankası SEBA, hayata geçirmek için yasal izin aldı. Banka şu anda faal halde ve BTC, ETH, XLM, LTC, ETC'yi destekliyor. SEBA başarıyla İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu'ndan bir bankacılık ve menkul kıymet satıcısı izni aldı.

Kripto para bankası SEBA, Nisan 2018'de kurulmuş ve bu yılın Ağustos ayında bir bankacılık lisansı almış durumda. İsviçre merkezli kripto para birimi bankası şu anda ülkedeki müşteriler için aktif durumda. Bankanın CEO'su Guido Buhle'ye göre, sadece 18 ayda yatırımcılardan 100 milyon dolar sermaye sağlandı

Banka kripto Para Birimlerini Yönetmek İçin Cüzdanlar ve Kartlar Sunacak.

İsviçre merkezli kripto para birimi bankası, SEBAwallet uygulaması, e-bankacılık ve SEBA kart olanakları sunmakta. Müşteriler, bu hizmetleri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar (XLM), Litecoin (LTC) ve Ethereum Classic (ETC) içeren beş kripto para birimini yönetmek ve geleneksel para birimlerine dönüştürmek için kullanabilir. SEBA kartı dünya çapındaki 42 milyon satış noktasında kullanılabiliyor. Konuyla ilgili olarak CEO, kripto para birimlerinin toplu girişine doğru atılmış bir adım olduğunu düşünüyor.

SEBA ayrıca İsviçre merkezli blok zinciri şirketlerine ve çalışanlarına kurumsal hesaplar sağlayacak.

SEBA Böyle Bir Lisans Alan İlk Kurum Değil.

Daha önce İsviçre merkezli Sygnum ayrıca İsviçre'de bir bankacılık lisansı almıştı. Faaliyetlerine Eylül ayında başlayan banka ayrıca Singapur’da bir sermaye piyasası hizmetleri lisansı da aldı ve bu ülke için varlık yönetimi hizmeti vermesini sağladı. 18 Eylül'de Sygnum, dünyanın ilk dijital varlık bankası oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ