Libra Birliği Robert Werner'i kripto projesine rehberlik etmek ve düzenleyicileri devreye almak için Genel Danışman olarak atadı.

İsviçre Merkezli Libra Birliği Bu İsmi Genel Danışman Olarak Atadı

Libra Birliği Robert Werner'i kripto projesine rehberlik etmek ve düzenleyicileri devreye almak için Genel Danışman olarak atadı.

İsviçre merkezli kripto projesi Libra Salı günü yaptığı açıklamada , Robert Werner'i genel danışman olarak atadığını ve şirkete stablecoin Libra için regülatörleri getirmeye çalışırken yardımcı olacağını açıkladı.

Robert Werner, hem kamu hem de özel sektörde çalıştığı için düzenleyici, mali suça uyma ve uygulama konusunda geniş deneyime sahiptir. Libra Birliğine Baş Hukuk Müşaviri olarak katılmadan önce Robert Werner, GRH Danışmanlık'ın kurucusu ve CEO'suydu.

Libra Birliğine katılmadan önce Robert Werner, HSBC ve Goldman Sachs gibi tanınmış finansal kurumlarda liderlik pozisyonlarında bulundu. Goldman Sachs'ın Politika, Gizlilik ve Düzenleyici İlişkiler Kurumsal Yöneticisidir.

 Werner yaptığı açıklamada, küresel ödeme ortamını milyarlarca insanı güçlendirmek için dönüştürmeye çalışırken Lİbra Birliğine katılma fırsatına minnettar olduğunu söyledi. Ayrıca, kariyerini mali suçlarla mücadeleye ve karmaşık kuruluşların hem devlette hem de özel sektörde mevzuata uyum sağlamalarına yardımcı olduğunu belirtti. Böyle etkili bir projeye anlamlı katkıda bulunmayı dört gözle beklediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ