İsviçre merkezli kripto para birimi finansal şirketi Amun AG, ürünlerini Avrupa Birliği'ndeki perakende müşterilerine sunma izni aldı.

İsviçre Merkezli Şirketten Dev Bitcoin ETP Hamlesi Geldi

10 Aralık'ta yayınlanan basın açıklamasında Amun, İsveç'teki finans regülatörü İsveç Mali Denetleme Kurumu (SFSA) ile yaptığı temel izahname için onay aldığını doğruladı.

Amun Destekleyici İsveç Düzenlemelerine Övgüde Bulundu

Düzenleyici onayın ardından, şirket artık borsada işlem gören çeşitli ürünlerini (ETP'ler) AB genelindeki perakende müşterilerine pazarlayabiliyor.

Amun başkanı Ophelia Snyder, “İsveç'teki düzenleyici çerçevenin bu tür girişimleri desteklediğini kabul ediyoruz ve müzakerelerini memnuniyetle karşılıyoruz” ifadesini kullanıyor ve ETP’lerin 28 üyeli bloğun sonunda aranmaya devam ettiğini vurguluyor:

“İsveç'teki ETP'lere olan talebin - özellikle kripto varlıklarındaki - özel yatırımcılar ve kurumsal müşteriler arasındaki talep artışı ve bu ürün kategorilerindeki güçlü uzmanlığımız, Amun’un ETP’ler için İsveç ve Avrupa Birliği pazarlarına girmesi için ideal koşullar yaratıyor.”
Gelecekte Daha Fazla Kripto ETP'si

Amun, İsviçre’nin kendi kripto tekliflerinin hem yurt içinde hem de yurt dışında genişlemesinde önemli bir rol oynadı.

Bunlar arasında, Ekim ayında İsviçre Menkul Kıymetler Borsası'nda veya SIX’de başlatılan Binance’in şirket içi kripto para birimi olan Binance Coin’de (BNB) kripto odaklı bir ETP vardı.

Şirket, ileriye dönük olarak, yalnızca teklif edilen ETP sayısını artırmayı planladığını, “en yüksek profesyonellik standartlarını korumayı taahhüt ettiğini, İsveç'te ve Avrupa Birliğinin geri kalan ülkelerindeki yeni ve mevcut ortaklarla verimli ve işbirliğine dayalı bir ilişki sürdürmeyi dört gözle beklediğini” ifade ediyor.

SIX, geçtiğimiz ay belirsiz ödüllerle Tezos (XTZ) tabanlı bir ETP'yi listeledi. Bahsedilen özellik, kullanıcıların Tezos ağını korumalarına ve pasif olarak kazançlar kazanmalarına yardımcı olmak için fonlarını "yatırma" ya da stake etmelerini sağlıyor.

Geçen hafta, SIX ayrıca kurumsal yatırımcıları hedef alan fiziksel olarak desteklenen bir Bitcoin (BTC) ETP başlattı. Swissquote bankası, ürün için bir saklama hizmetini yerine getirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ