Bir yıldan beri varlığını sürdürdükten sonra, İsviçre merkezli SEBA bankası, dijital varlık ekosistemindeki büyümesini genişletmek ve göstermek için daha önemli adımlar atıyor.

İsviçre’nin Kripto Bankası SEBA Bağış Toplama Turu İle 96,5 Milyon Dolarlık Fon Toplayacak

Yakın tarihli bir habere göre, bankacılık lisansını sadece Ağustos 2019'da alan kripto şirketi, finansal yatırımcılar da dahil olmak üzere aile ofisleri ve varlıklı bireyler gibi yeni yatırımcılardan 100 milyon İsviçre Frangı (yani 96.5 milyon $) fon toplamayı amaçlayan başka bir fon yaratma etkinliği oluşturuyor.

Bankanın ilk para toplama etkinliği başarılı oldu ve yatırım turu Kasım 2019'da 103 milyon doların üzerine çıktı.

İlk para toplama turundan hemen sonra, SEBA bankası Aralık ayında SEBA Kripto Varlık Seçimi Endeksi'ni (SEBAX) tanıttı. Bu, daha geniş kripto yatırım pazarını dikkate alan, risk için optimize edilmiş bir endeks. Bunu takiben, kurumsal ve özel müşterilere dijital varlıklar ve geleneksel finans konularında bir dizi hizmet sunarak faaliyetlerine başlamış durumda.

SEBA Bank AG, dijital varlık bankasının düzenleyici yetkisini, bankacılık sektöründeki faaliyetlerine başlamasına izin veren bir lisans olan ülkenin Finansal Piyasa Denetim Otoritesinden (FINMA) aldıktan sonra 12 Kasım 2019'da resmen başlatıldı.

Banka kısa süre önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Bir yanda geleneksel bankacılık ve diğer yanda merkezsiz finans arasında hala büyük bir boşluk var. Dijital varlıklara odaklanmış entegre bir banka olan SEBA Bank, hem dijital hem de geleneksel finans alanında kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunan bir köprü kurucu olarak çalışıyor. ”

Söz konusu yasal izin belgesinin alınmasından bu yana, banka faaliyetlerini bir çok ülkeye genişletti ve yazının yazıldığı sırada Singapur, Hong Kong, Almanya, İtalya ve Fransa'dan müşterilere hizmet veriyordu.

İkinci fon toplama işleminin başarısı, şirketin İsviçre makamlarından düzenleyici izin aldıktan sonraki bir yıl içinde faaliyetlerini daha fazla ülkeye genişletmesi beklendiği için araçsal bir başarı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ