İsviçre'nin finans piyasaları denetçisi, Çarşamba günü ülkenin öncelikle kripto varlıklarına yatırım yapan ilk fonunu onayladı.

İsviçre'nin finans piyasaları denetçisi, Çarşamba günü ülkenin öncelikle kripto varlıklarına yatırım yapan ilk fonunu onayladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

 İsviçre'nin finans piyasaları denetçisi Çarşamba günü, ülkenin öncelikle kripto varlıklarına yatırım yapan ilk fonunu onayladığını duyurdu. İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) yaptığı açıklamada, Kripto Piyasası Endeks Fonu'nun nitelikli yatırımcılarla sınırlı olduğunu ve belirli risklerle "alternatif yatırımlar için diğer fonlar" altında sınıflandırıldığını söyledi. Kripto varlıklar, blok zinciri veya dağıtılmış defter teknolojisine dayanmaktadır.

FINMA, Onayı Belirli Gereksinimlere Bağladığını Söyledi

Mali düzenleyici, “Ciddi inovasyonu kolaylaştırmak için, FINMA, finansal piyasa yasalarının mevcut hükümlerini tutarlı bir şekilde teknolojiden bağımsız bir şekilde uygular” diye ekledi ve böylece yeni teknolojilerin mevcut kuralların üstesinden gelmek için kullanılmamasını sağladı. Kripto varlıkları belirli riskler içerdiğinden, FINMA, fonun yalnızca yeterince büyük ticaret hacmine sahip yerleşik varlıklara yatırım yapabileceği de dahil olmak üzere onayı belirli gereksinimlere bağladığını da kaydetti. FINMA, yatırımların Mali Eylem Görev Gücü üyesi bir ülkede yerleşik yerleşik karşı taraflar ve platformlar aracılığıyla yapılması gerektiğini ve ilgili kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine tabi olduğunu söyledi.

 İsviçre, Kripto Sektörü İçin Yasal Kesinliğe Sahip Birkaç Ülke Arasında Yer Alıyor

Geçen yıl bildirildiği gibi, İsviçreli milletvekilleri ülkede kripto ve blok zincirini düzenlemek için yeni bir yasa sistemi getirdi. Tüzük kitaplarına geçirilen yeni düzenlemeler, blockchain ve kripto para birimine ilk kez yasal bir temel sağlayan şirketler ve finans hukuku değişiklikleri şeklinde geliyor. Yasalar, dijital menkul kıymetlerin değişimi için ilk kez tanımlar sunar ve ayrıca iflas durumunda kripto varlıklarına el konulması için yasal süreci açıklar. İsviçre milletvekilleri, kara para aklama karşıtı politikalar ve diğer uyum önlemleri konusunda ülkedeki kripto borsalarının rolünü özetledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ