İtalya Bankacılık Birliği, Avrupa merkez bankası dijital para birimi üzerinde çalışmaya başlamanın hazır olacağını duyurdu.

İtalya Bankacılık Birliği Dijital Euro

İtalya Bankacılık Birliği, Avrupa merkez bankası dijital para birimi üzerinde çalışmaya başlamanın hazır olacağını duyurdu.

İtalya Bankacılık Birliği (ABI), Avrupa Merkez Bankası'ndan dijital para biriminin uygulanmasını desteklemeye istekli olduğunu açıkladı.

ABI web sitesindeki 28 Haziran güncellemesine göre, dernek dijital para birimi ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC'ler) üzerindeki konumunu düzenleyen yönergeleri onayladı.

İtalya'da bir grup bankayı temsil eden ABI, “Avrupa düzeyinde bir girişimin uygulanmasını hızlandırmak için Avrupa Merkez Bankası'ndan [...] dijital para birimi ile ilgili projelere ve deneylere katılmaya hazır olduğunu” belirtti.

 “Dijital paranın vatandaşlar tarafından tamamen güvenilmesi gerekiyor. Bu amaçla, en yüksek mevzuata uygunluk, güvenlik ve denetim standartlarına uyulması zorunludur ”dedi. ABI, “parasal istikrarı” ve dijital euro ile ilgili yönetmeliklere saygı duymayı en önemli iki öncelik olarak gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ