32 İtalyan bankası, ülkedeki bankalararası pazarlarda ilk büyük ölçekli blockchain dağıtımlarından biri ile tam üretime geçti.

İtalyan Bankacılık Sistemi Operasyonel Maliyetleri Azaltmak İçin Blockchain Kullanıyor

32 İtalyan bankası, ülkedeki bankalararası pazarlarda ilk büyük ölçekli blockchain dağıtımlarından biri ile tam üretime geçti.

Geçen ayın sonunda İtalyan bankacılık sistemi, blok zincir ağının ülkedeki bankalararası pazarına ilk dağıtımından biri ile tam üretime geçti.

JP Morgan, muhabir bankalarının sınır ötesi ödemelerin ayrıntılarını takip etmelerine ve bunları blockchain ağında düzeltmelerine olanak tanıyan bankalararası bilgi ağını başlatmıştı.

Yeni Spunta Banca uygulaması, blockchain ağındaki tüm bir yerli bankacılık sistemini birbirine bağlayacak şekilde ayarlandı.

İtalyan Bankacılık Birliği (1), İtalyan bankalarının birbirleri için sahip olduğu Nostro ve Vostro hesapları için ayrı defterlerdeki tutarsızlıkları hızlı ve verimli bir şekilde düzeltmek için uygulamayı oluşturmuştur.

R3’ün Corda kurumsal platformunda yetkili bir ağ olarak çalışır. R3'ten Charley Cooper, blockchain ağının, çözmek için günler ve haftalar süren hataları düzeltme sorununu ortadan kaldırdığını söyledi.

Yetkili, uyumsuzlukların hemen tespit edilebileceği ve uzlaştırılabileceğini de sözlerine ekledi.

Banca Mediolanum, Banca Monte Dei Paschi di Siena, Intesa Sanpaolo, UBI ve UniCredit, blockchain ağını kullanan önde gelen kurumlar arasındadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ