İtalyan Yazarlar ve Yayıncılar Derneği (SIAE), Algorand’ın yeni başlattığı blok zincir platformuna dayanan, telif hakkı yönetimi için yeni bir ekosistem geliştirmek üzere Algorand ile bir araya geldi.

İtalyan Telif Hakkı Kurumu ve Algorand Telif Hakkı Yönetimi için Blockchain Ekosistemi Geliştirdi

İtalyan Yazarlar ve Yayıncılar Derneği (SIAE), Algorand’ın yeni başlattığı blok zincir platformuna dayanan, telif hakkı yönetimi için yeni bir ekosistem geliştirmek üzere Algorand ile bir araya geldi.

İşbirliği

SIAE Roma Üniversitesi'ndeki “La Sapienza” kolu ve danışmanlık şirketi Blockchain Core'un yardımıyla projeyi geliştirmeye başlamıştı. SIAE artık tasarım niteliği ve yüksek performansı nedeniyle Algorand platformuna odaklanmaya karar verdi.

Algorand, merkezsizliği, ölçeklenebilirliği ve güvenliği garanti eden, özellikle meta veri kümesini ve telif hakkı yönetiminde gerekli olan işlemleri idare etmek için uygun kılan saf bir proof of stake (PoS) protokolünü kullanıyor. Hem Algorand hem de SIAE, yakın gelecekte blockchain teknolojisinin endüstrinin temel taşı olacağından emin.

Bu işbirliği, yeni, daha açık ve erişilebilir ürünler yaratarak, arabuluculuk faaliyetlerinin verimliliğini daha da artırarak, telif hakkı yönetim araçlarını ve hizmetlerini geliştirmeyi ve güçlendirmeyi mümkün kılacak.

Girişimin Hedefleri

SIAE Genel Müdürü Gaetano Blandini, girişimin hedeflerini şöyle açıklıyor:

“Teknolojinin sunduğu fırsatları araştırmak, üyelerimize daha fazla verimlilik ve şeffaflık sağlayan çözümlerin geleceğini hayal etmek [...] Algorand ile olan işbirliğimiz, araştırma alanındaki büyük oyuncularla bir sinerji ve işbirliği sürecinin bir parçası ve hem ulusal hem de küresel ölçekte yenilikçilik katıyor. Birlikte, 137 yıl önce başlayan ve bugün geleceği kucaklayan bir hikaye yazmaya devam ediyoruz. ”

İşbirliği hakkında Turing Ödülü'nü kazanan ve Algorand'ın kurucusu Profesör Silvio Micali de şunları söylüyor:

“Teknoloji sağlayıcılar ve SIAE gibi geleceğe yansıtılan şirketler arasındaki işbirliği, kapsayıcılığı, şeffaflığı ve sürtünmesiz işlemleri teşvik eden ekonomik modellere doğru ilerleme için büyük fırsatların önünü açıyor. SIAE'nin Algorand tarafından geliştirilen blok zincirinin seçilmesi ve yeni girişiminin bel kemiği olması beni onurlandırdı. Algorand 2.0'da uyguladığımız performans ve özelliklerle desteklenen bu çözümlerin yaratılmasına şahit olacağım için çok mutlu olacağım.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ