Brezilya'nın en büyük holding şirketlerinden biri olan Itaú Unibanco, müşterilerine kripto para ticareti hizmetleri sunmayı düşündüğünü duyurdu.

Itau Unibanco, Kripto Hizmetleri Sunuyor

Itaú Unibanco, Hizmetlerine Tokenizasyon Ekledi

Finansal şirketler, blockchain ve kripto ile ilgili hizmetleri dahil ederek tekliflerini çeşitlendirmeye başlıyor. Brezilya'da büyük bir holding ve finansal hizmetler şirketi olan Itaú Unibanco, müşterilerine tokenleştirme hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Bu amaçla şirket, tokenizasyon yetenekleri sağlayacak ve varlıklarını blok zincirine ve piyasaya taşımak isteyen şirketler arasında aracı görevi görecek Itaú Digital Assets adlı yapısında yepyeni bir birim oluşturacak. Şirket, tokenleştirme amacıyla Hyperledger Besu adlı bir platform kullanacak ve oluşturulan tokenlar yalnızca şirketin borsasında alınıp satılabilecek.

Yerel raporlara göre şirket, bu denemeyle ilgili resmi bir rapor yapılmamasına rağmen, bazı özel müşteriler ve bankanın çalışanları için token ihraç ederek tokenizasyon testleri yaptı. Şirkette üst düzey yönetici olan Vanessa Fernandes, Dijital Varlıklar Birimi'nin başkanı olarak yeni girişimi yönetecek.

Kripto Ticaret Hizmetleri Değerlendiriliyor

Yeni birimin odak noktası, müşterilerine tokenleştirme hizmetleri getirmek olsa da, Fernandes şirketin gelecekte bundan daha fazlasını sunabileceğine inanıyor. Yönetici, şirketin gelecekte müşterilere kripto para ticareti hizmetleri sunmayı düşündüğünü ancak daha fazla ayrıntı vermediğini söyledi.

Itaú, kripto para birimi ticareti alanında fırsatlar gören bir dizi Brezilyalı şirketin en yenisidir. Kısa süre önce, en popüler dijital cüzdan ve ödeme sağlayıcılarından biri olan Picpay, Ağustos ayında kripto para ticareti ve ödeme hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu . Aynı şekilde, bir başka Brezilya dijital bankası olan Nubank da Mayıs ayında benzer alım satım hizmetlerini başlattı.

Brezilya Merkez Bankası, bu yıl kendi para birimi olan bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde testler yapacağını açıkladı. Kripto varlıklarının düzenlenmesi de ilerliyor ve Brezilya Senatosu, oda yardımcısı tarafından tartışılacak bir kripto yasa tasarısını onayladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ