Litecoin (LTC), çok sayıda yatırımcının ve analistin yükseliş olacağına inandığı gerçeğine rağmen, derinlemesine bir düşüşe yol açan bu yaz aylarında halving etkinliğinden sonra yarılanan madencilik ödüllerini aldığından beri devam eden bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

İvme Kazanan Litecoin Çıkış Trendine Girecek mi?

Litecoin (LTC), çok sayıda yatırımcının ve analistin yükseliş olacağına inandığı gerçeğine rağmen, derinlemesine bir düşüşe yol açan bu yaz aylarındaki halving etkinliğinden sonra devam eden bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

Kısa vadede, analistler, özellikle LTC’nin Bitcoin işlem çiftine karşı, yukarı yönlü bir ivmelenme beklentisi içerisindeler

Litecoin Gelecek Aylarda Yukarı Momentum İçin Konumlandırılabilir

Yazının yazıldığı sırada, Litecoin 60.80 dolar olan şu anki fiyatı üzerinden yüzde 2'lik bir artışı yaşadı. Bu durum LTC’nin dün belirlediği günlük 63.00 dolar yükselen önemli çıkış trendine işaret ediyor.

LTC’nin son dönemdeki yükseliş yönlü fiyatı hareketi, yakın dönemdeki destek seviyesinin sadece 8 bin 700 dolar seviyesinin üzerinde kalmasıyla yükselen bir ivme kazanmaya çalışan Bitcoin’in etkisinde kaldı.

Bununla birlikte, Litecoin'in şu anki düşüş eğilimi kısa ömürlü olabilir, çünkü analistler kripto para biriminin yakın zamanda yükselişe geçtiği ve kısa süre önce çoklu ticaret yapmakta olan inen bir üçgenin üst sınırının üstüne çıktığı için yakın vadede daha fazla artış için konumlandırılabileceğine dikkat çekiyor.

LTC BTC Karşısında Yükselebilir

Saygın kripto para birimi analisti olan DonAlt bir yükseliş görünümlü LTC analizi sundu ve 123 bin takipçisine Litecoin gibi altcoinlerin daha iyi konumlandığını söyleyerek BTC'den daha iyi kazanç getireceğini ifade etti

Bitcoin şu an bazı düşüş belirtileri göstermesine rağmen, aşağı yönlü BTC'nin LTC gibi düşük riskli altcoinler için yükseliş eğilimi gösterebileceğini akılda tutmak önemli..

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ